Portale ogłoszeniowe, czy aukcyjne – gdzie robić zakupy?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, czy zakupy przez Internet są opłacalne oraz czy lepiej wybrać portal aukcyjny czy portal oferujący zamieszczanie ogłoszeń? Ja miałem przyjemność korzystać z obu i śmiało mogę stwierdzić, iż lepsze są portale ogłoszeniowe.

Reklama

gazetyDawniej, kiedy sprzedaż przez Internet opierała się tylko i wyłącznie na korzystaniu z portalów aukcyjnych był tzw. bum na nie, gdyż ludzie nie widzieli nic poza nim. Również tak było w moim przypadku. Darmowe wystawianie przedmiotów na aukcje, żadnych prowizji od sprzedanego przedmiotu. Po prostu żyć nie umierać. Po pewnym czasie portale aukcyjne zaczęły prowadzać opłaty, które trzeba było uiścić tuż po zakończonej aukcji. Z czasem podatek od sprzedanego przedmiotu, który trzeba było odprowadzać od zakończonej aukcji wzrósł bardzo wysoko. Od tego czasu z mniejszym rozmachem korzystam z tego typu portalów. Po prostu zniechęcił mnie ogromny podatek, który należy odprowadzać od sprzedanego przedmiotu. Za pośrednictwem portali ogłoszeniowych w bardzo prosty sposób unikam tego typu czynności.

Niedawno zaczęły powstawać portale ogłoszeniowe, które skupiały ogłoszenia lokalne z poszczególnych miast oraz ościennych powiatów i gmin. Ja niedawno zacząłem korzystać z Ogłoszeń Jasielskich, które bardzo przyciągnęły moją uwagę. Na samym początku poproszony zostałem o bezpłatne utworzenie konta użytkownika. Po aktywacji konta dodałem swoje pierwsze ogłoszenie – oczywiście bezpłatnie. Dodałem do niego cztery fotografie, które przedstawiały ten przedmiot. Po kilku dniach zdecydowałem się go dodać do przedmiotów z tzw. grupy premium. Na drugi dzień mój laptop został sprzedany panu z mojego miasta. Oczywiście wszystko zakończyło się pomyślnie. Nie musiałem uiszczać jakichkolwiek opłat z tytułu sprzedaży tego przedmiotu.Dlatego według mnie warto jest próbować korzystać z lokalnych portalów ogłoszeniowych. Przede wszystkim jest to dużo bardziej wygodne, jak wiadomo sprzedaż przedmiotu do innego miasta wiąże się z ogromnymi kosztami wysyłki, które pobierają odpowiednie instytucje.

Stopka autorska: Ogłoszeń Jasielskich – http://www.jasielskie.org.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Świetny portal

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz