Poznaj Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to sprawdzone miejsce wypoczynku dla tych, którzy kochają wakacje last minute. Tu nawet ci, którzy decyzję o miejscu urlopowego wypoczynku podejmują na ostatni moment znajdą dla siebie i dogodne miejsce w hotelu, i piękne miejsca do wypoczynku.

Czym kuszą turystów Wyspy Kanaryjskie?

karaibyWyróżnia je przede wszystkim położenie. Ten archipelag górzystych wysp otoczony wodami Oceanu Atlantyckiego należy do Hiszpanii, jednak od jej brzegów dzieli go około 1000 kilometrów. Bliżej stąd do Afryki niż do Europy, co przekłada się na dość suchy klimat i wysoką temperaturę powietrza. Tu można ujrzeć ostatnie „bezludne” wyspy. Tylko siedem największych może pochwalić się stałymi mieszkańcami, pozostałe zaś są zamieszkiwane co najwyżej okresowo. To niezwykłe położenie oraz krajobraz tak dobrze znany w folderów reklamowych biur podróży ma swą konsekwencję – Wyspy Kanaryjskie są turystycznym rajem, zaś zapewnianie podróżnym udanego urlopu jest od lat głównym zajęciem wyspiarzy. Największym zainteresowaniem w oczach turystów cieszą się dwie wyspy: Fuerteventura oraz Lanzarote.

Pustynna wyspa Fuerteventura

Wyróżnia ją pustynny i dość równinny (jak na Wyspy Kanaryjskie) pejzaż. To najbardziej płaska ze wszystkich wysp, która wyróżnia się również najmniejszą liczbą mieszkańców. Jest ona jednak bardzo atrakcyjna dla turystów, przede wszystkim ze względu na długą linię brzegową oraz ogromną ilość szerokich, pełnych ciepłego piasku plaż. Jest ich tu około 150, a każda z nich idealnie nadaje się na urlopowy wypoczynek. Wyspę tę szczególnie upodobali sobie miłośnicy windsurfingu.
Najważniejszym miastem wyspy i jej stolicą jest Puerto del Rosario, zaś ze wszystkich ośrodków wypoczynkowych największą popularnością cieszy się Corralejo. Ta dawna wioska rybacka jest dziś atrakcyjnym kurortem, w którym można i dobrze wypocząć, i miło spędzić czas na beztroskiej zabawie.

Lanzarote. Wyspa wulkanów

Swe zaszczytne miano „wyspy wulkanów” zawdzięcza swemu wulkanicznemu pochodzeniu. Ślady ich działalności są tu doskonale widoczne niemal na każdym kroku. Największą atrakcją tej wyspy jest Park Narodowy Timanfaya, który powstał właśnie na terenach wulkanicznych. Wyspa ta znana jest również z „winnego” rejonu La Geria. Tu zachęcająco prezentują się winnice, dla których bytowanie na terenach powulkanicznych nie stanowi większego problemu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz