Pozycjonowanie jednej frazy

Wielu początkujących pozycjonerów zadaje sobie pytanie od czego zacząć podnoszenie pozycji wybranego adresu internetowego w wyszukiwarce. Najczęściej trafiają na tematyczne fora, ale nie zagłębiając się specjalnie w treści, szukają możliwie najszybszych sposobów na osiągnięcie pierwszego miejsca w Google. Sposobów jest wiele, a ilość informacji, które trafiają do rozpoczynających swoją przygodę z SEO osób staje się przytłaczająca.

Reklama

pozycjonowanieProblem pojawia się z chwilą kiedy młody wtedy już „specjalista” dowie się o istnieniu katalogów stron i serwisów dziennikarstwa obywatelskiego często tzw. preclami. Nie każdy przecież musi wiedzieć, że linkowanie strony internetowej z jednym anchorem nie przyniesie wymiernych efektów. Pierwsze wrażenie jest błędne, ponieważ fraza będzie pięła się do góry, bańka narośnie aż pęknie i spadnie poniżej poziomu, z którego zaczynała. Zjawisko jest na tyle powszechne, że z całą pewnością można stwierdzić, że dotyczy większości osób, które zaczynają swoją przygodę z pozycjonowaniem.

Prawdopodobnie Google uznało, że dynamiczny przyrost linków do naszej strony nie został zdobyty w sposób naturalny za co przydzielony zostaje najczęściej filtr. Ten można byłoby sklasyfikować jako karę, chociaż część pozycjonerów tłumaczy go jako formę uporządkowania wyników wyszukiwania. Tak czy inaczej – powroty do właściwego stanu kondycji naszej strony w wynikach nie jest łatwa. Pozostaje robienie swojego i kolejne zdobywanie linków, ale ze zróżnicowanym anchorem. Szkoda, że tak niewielka część społeczeństwa internetowego trafia na rzetelne porady dotyczące SEO.

Pozycjonowanie jednej frazy przez młodych specjalistów jest najczęściej związana także z barkiem optymalizacji treści samej witryny. Zabawne jak niewiele uwagi przykłada się dziś do odpowiedniego zagęszczenia słów kluczowych i rozmieszczenia odpowiednich elementów w strukturze witryny. Znakomita część początkujących nie zdaje sobie z prawy jak dużą rolę spełniają poprawie zoptymalizowane znaczniki <title> oraz <meta>, które stanową właściwą bazę i silny filar dla pozycjonowania.

Stopka autorska: Pozycjonowanie – http://seoiris.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.6/10 (liczba ocen: 10)


komentarze 3

 1. avatar

  Podziękowania dla autora za bardzo ciekawy artykuł, który powinien być przestrogą dla wielu niedoświadczonych „SEO speców”

  Pozdrawiam!

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 2. avatar

  Cieszę się, że artykuł przypadł Ci do gustu. W kolejnych publikacjach postaram się opisać także inne błędy popełniane przez początkujących, a w tym wstrzymywanie się z budową zaplecza technicznego od samego początku startu docelowego projektu.

  VN:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. avatar

  Dobrze, że poruszyłeś ten temat. Pozycjonowanie jednej frazy to chyba jeden z podstawowych przyczyn problemów, osób które dopiero zaczynają z SEO.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz