Pozycjonowanie strony za pomocą katalogów stron

W dobie łatwiejszego dostępu do informacji coraz większa liczba właścicieli stron internetowych decyduje się na ich samodzielne pozycjonowanie. Z jakich więc nowoczesnych narzędzi wspomagających to zadanie należy korzystać by odnieść sukces w tym przedmiocie?

Reklama

seo

Zanim uda się odpowiedzieć na to pytanie, należy zdać sobie sprawę z tego, że proces, który da nam możliwość odniesienia sukcesu na tym polu niestety zalicza się do działań długotrwałych. Pierwsze zadowalające efekty pozycjonowania można odnotować po około 3 miesiącach od czasu rozpoczęcia działań związanych z promowaniem strony. W praktyce jednak wskazany okres czasu może się nieco różnić. Istotnym czynnikiem wpływającym na wahania wskazanego przedziału czasowego jest fraza inaczej zwana słowem kluczowym na jaką podjęto starania pozycjonerskie. W tym miejscu warto zapamiętać to, że prawidłowo prowadzona kampania promowania serwisu to tak naprawdę wieczna walka o utrzymanie już zdobytej pozycji oraz działania mające na celu osiąganie coraz to lepszych pozycji w wyszukiwarkach. Dlatego też błędem byłoby zaprzestanie pozycjonowania serwisu po pierwszych sukcesach odniesionych w tej materii.

Jak już wcześniej wspomniano, fachowo prowadzone pozycjonowanie strony, mające przynieść w miarę dobre i stałe efekty w wyszukiwarkach powinno być zaplanowane na dłuższy okres czasu. Biorąc pod uwagę taki aspekt sprawy większość właścicieli witryn poszukuje możliwości by zabiegi te przeprowadzić w sposób jak najmniej uciążliwy dla portfela. Ponieważ świat internetu stwarza możliwości podjęcia samodzielnych działań w tym kierunku, nie koniecznie pozycjonowanie musi wiązać się z wynajęciem firmy, która podjęła by się tego przedsięwzięcia.

Jednym z wartościowych instrumentów, które można z powodzeniem zastosować w samodzielnym pozycjonowaniu serwisów internetowych są bez wątpienia katalogi stron, których całkiem spore ilości z powodzeniem funkcjonują w sieci. Należy jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie katalogi znajdujące się w internecie gwarantują pozyskanie cennego linku zwrotnego. Na pewno godnym polecenia do wpisu witryny jest katalog stron, który w meta tagach posiada funkcję robots: follow. Takie oznaczenie informuje o tym, że kiedy dany katalog odwiedzą roboty pozycjonujące będą one również eksplorować stronę zamieszczoną w katalogu. A więc, w prostym przełożeniu można stwierdzić, że uzyskany link z takiego katalogu staje się bardzo cenny. Natomiast jeżeli w meta tagach natkniemy się na zapis robots: not follow, w prostych słowach – nie warto tracić czasu na zamieszczanie w strony w takim serwisie.

Kolejną rzeczą wartą zwrócenia uwagi jest zorientowanie się czy dany katalog jest moderowany oraz to czy przebieg moderacji odbywa się w miarę krótkim czasie zgodnie z regulaminem katalogu. Szanujące się, wartościowe katalogi posiadają tzw. Moderatorów, którzy czuwają nad prawidłowym, zgodnym z regulaminem danego katalogu zgłaszaniem witryn. Takie zabiegi mają na celu umieszczanie w katalogach wartościowych witryn, których działalność oraz treść w nich zawarta nie narusza zarówno prawa polskiego jak również i międzynarodowego. Dodatkowo dobrze moderowany katalog www jest wolny od tzw. spamu. W końcowym efekcie wymienionych cech jakie powinien posiadać porządny katalog stron, witryna która zostanie umieszczona w zbiorze katalogu może liczyć na doborowe towarzystwo stron już w nim umieszczonych jak również na zwiększenie ilości osób odwiedzających daną witrynę, które będą ją odwiedzały ze stron katalogu, ponieważ wartościowe katalogi są na bieżąco przeglądane przez internautów poszukujących w sieci stron aktualnych i godnych polecenia.

W internecie funkcjonuje spora liczba różnorodnych katalogów stron. Oprócz podziału ze względu na rodzaj skryptu, na bazie którego zostały one zbudowane można również dokonać ich podziału na katalogi płatne i darmowe. Biorąc pod uwagę taki podział, każdy kto zamierza umieścić witrynę w katalogu powinien dokładnie zapoznać się z jego regulaminem. W regulaminie każdy katalog stron zawiera najistotniejsze informacje na jego temat. Czytając regulamin można dowiedzieć się np.: czy dany katalog jest w istocie katalogiem bezpłatnym. Z wykorzystaniem wyszukiwarek można znaleźć dużą liczbę darmowych i wartościowych serwisów tego rodzaju. Z pewnością okażą się one pomocnym narzędziem pozycjonerskim dla każdego właściciela witryny internetowej. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, które mogą okazać się kluczem do osiągnięcia sukcesu. Pozycjonowaną witrynę powinno się umieszczać w kliku katalogach dziennie, jednocześnie stosując zawsze unikalny opis. Należy korzystać tylko z wartościowych katalogów stron. I na koniec chyba najtrudniejsza zasada. Uzbrój się w cierpliwość i konsekwentnie dąż do założonego celu – Powodzenia!

Stopka autorska: katalog stron – http://www.wikilinks.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.5/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz