Pozycjonowanie na frazy regionalne

Korzystanie z wyszukiwarki internetowej nie zawsze jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Z jednej bowiem strony rzeczywiście otrzymujemy pewną listę wyników, z drugiej jednak, tak naprawdę nie wiemy, na ile odpowiada ona naszym oczekiwaniom, a na ile jest tylko efektem pracy dziesiątek pozycjonerów.

Reklama

kabelMożemy uznać pozycjonowanie za coś złego, ale możemy też spojrzeć na nie tak, jak widzimy układanie produktów na sklepowych półkach. Są one przecież ustawione tak, żeby klient mógł bez problemu znaleźć żądany artykuł, ale jednocześnie ułożenie to nie ma nic wspólnego z przypadkiem: miejsca tańszych i droższych produktów różnych klas są dokładnie ustalone. W ten sam sposób działa skuteczne pozycjonowanie.

Jednym ze sposobów, który pozwala wyeksponować określony produkt, czyli w tym przypadku stronę internetową, jest wykorzystanie obszaru działalności firmy, której stronę się pozycjonuje. W wielu przypadkach można przeciez założyć, że odbiorcy czy potencjalni klienci mieszkają w pewnym regionie i nie ma sensu pozycjonowanie na frazy ogólne, na przykład „pozycjonowanie”. Znacznie bardziej rozsądne jest pozycjonowanie na przykład na frazę „pozycjonowanie Kraków”. Co więcej, taka taktyka ma także poważne plusy ekonomiczne, bo wybór nawet większej ilości mniej popularnych fraz może się okazać bardziej opłacalny, aniżeli pozycjonowanie na jedną, ogólną frazę, dla której praktycznie nie da się szybko osiągnąć pożądanego efektu, a nwet jeśli to utrzymanie się na wysokiej pozycji zajmie bardzo dużo czasu i będzie wybitnie szkodliwe dla budżetu.

Z punktu widzenia osoby przeszukującej internet, pozycjonowanie na frazy regionalne pozwala na większą specyficzność otrzymywanej listy wyników, dzięki czemu internauta od razu wie, że (przynajmniej teoretycznie) w zakresie zasięgu działalności firm, otrzymał sensowne wyniki.

Stopka autorska: skuteczne pozycjonowanie – http://www.pozycjaplus.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Lool, nie wierzyłem, że mogę znaleźć w top1 odpowiedź na moje pytanie i to jeszcze na sbart!

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz