Pozycjonowanie stron dla branży turystycznej

Sprzedaż wycieczek za pośrednictwem Internetu z roku na rok wzrasta. W wyniku tego coraz więcej biur podróży decyduje się na sprzedaż wycieczek właśnie tym kanałem dystrybucji. Jednakże należy wiedzieć iż nie wystarczy posiadać strony internetowej z wyszukiwarką ofert, należy przede wszystkim być widocznym w Internecie.

Reklama

pozycjonowanie

Jeszcze 10 lat temu sprzedaż ofert w Internecie była liczona w promilach, prawie wszystkie oferty były sprzedawane za pośrednictwem stacjonarnych biur podróży. Przez ostatnie lata sytuacja diametralnie się zmieniła. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż w chwili obecnej sprzedaż wycieczek online w dużym stopniu należy, nie licząc biur organizujących wypoczynek, do dwóch wielkich portali, skupionych wokół jednego inwestora. Nie oznacza to iż dla mniejszych graczy nie ma miejscu na rynku.

Aby jednak prowadzić ożywioną sprzedać za pomocą Internetu, nie wystarczy posiadać dobrej strony internetowej, należy poczynić działania, które sprawią iż nasza strona będzie widoczna wysoko w wynikach wyszukiwania. W tym celu należy skorzystać z usługi zwanej pozycjonowanie stron. Profesjonalna firma jasno i czytelnie określi nam jak będzie przebiegało pozycjonowanie stron, na jakie koszta mamy się przygotować i jakie mamy szanse na odniesienie sukcesu. Musimy sobie zdawać sprawę iż pozycjonowanie pod niezwykle popularnymi hasłami typu last minute będzie niezwykle drogie i nie zawsze może zakończyć się sukcesem, związanym ze zdobyciem czołowych miejsc w wyszukiwarkach.

Jeżeli prowadzimy małe biuro podróży, nasz rynek jest zawężony o miasto w którym działamy plus najbliższa okolica to powinniśmy skupić się na pozycjonowaniu haseł związanych z miastem w którym działamy. Często bywa bowiem tak, iż klient najpierw sobie wyszuka odpowiednie biuro, wpisując w wyszukiwarce proste zdanie typu biuro podróży Rumia. Po wyświetleniu się wyników wyszukiwania, po prostu skontaktuje się z nami celem dokończenia kupna wycieczki, bezpośrednio w biurze.

Z kolei, jeżeli działamy stricte na rynku internetowym, nie posiadamy biura w fizycznej postaci, to chcąc nie chcąc musimy inwestować w hasła globalne. Tylko w takim wypadku nasza działalność ma sens.

Stopka autorska: pozycjonowanie stron – http://www.pozycjonowanie-apogeum.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz