Promocja witryny przez pozycjonowanie w wyszukiwarkach

Jeżeli prowadzisz firmę i chciałbyś skutecznie docierać do nowych klientów to warto zapoznać się z nowoczesnymi metodami reklamy. Jedną z takich metod jest właśnie pozycjonowanie. Jeżeli do tej pory twoja strona www była mało widoczna w wyszukiwarkach, to powinienieś zainteresować się właśnie usługą pozycjonowania.

Reklama

promocja witrynyPozycjowanie to po prostu poprawianie widoczności strony poprzez stosowanie pewnych technik, które mają wpływ na pozycje strony w wyszukiwarkach. Większość osób szukających produktów i usług korzysta z wyszukiwarek internetowych. Poszukując np. firmy zajmującej się pozycjonowaniem, można wpisać w wyszukiwarkę frazę:”Pozycjonowanie”. Po naciśnięciu klawisza enter pojawią wyniki wyszukiwania najbardziej powiązane z danym słowem kluczowym. Czy aby na pewno? Oczywiście, że nie, bo niby w jaki sposób określić, która strona najbardziej pasuje, aby zająć czołowe pozycje? Tym właśnie zajmuje się pozycjonowanie, które jest niczym innym jak zdobywaniem wartościowych linków do swojej strony.

Zanim jednak rozpocznie się żmudny proces budowania pozycji strony, trzeba ją najpierw solidnie przygotować. Już sam projekt strony jest niezmiernie ważny, ponieważ to jak strona wygląda i w jaki sposób jest zbudowana ma wpływ na jej pozycje w wyszukiwarce. Dobre agencje interaktywne tworzą strony które są funkcjonalne, estetyczne, a na dodatek “mało ważą”, czyli szybko i bezproblemowo wczytują się do pamięci przeglądarki. Staranie przygotoana strona to także treść, która przyciągnie uwagę użytkowników i sprzeda konkrente produkty lub usługi. Tworząc stronę należy oczywiście brać pod uwagę wyszukiwarki, ale coraz bardziej odchodzi się od sztamowego przygotowania strony pod Google. Dobra strona zostanie zauważona jeżeli tylko jej w tym pomożemy.

Mając już przygotowaną i uruchomioną stronę możemy skupić się na zdobywaniu linków. W tej chwili w internecie jest bardzo dużo miejsc gdzie możemy umieszczać linki do swojej strony. Są to różnego rodzaju katalogi, precle, fora i blogi. Możliwości jest naprawdę sporo i jeżeli tylko będziemy to robić z umiarem to pozycjonowanie w wyszukiwarkach może okazać się bardzo skutecznie. Zdobywając linki do swojego serwisu pamiętajmy o tym by na samym początku nie było ich zbyt wiele. Warto dodawać stronę do katalogów w ilości kilku wpisów dziennie, stopniowo zwiększając ilość. Pamiętajmy też o tym, aby nie duplikować treści, im więcej unikalnego kontentu, tym lepiej, a przydatność różnego rodzaju spamerskich narządzi do automatycznego zdobywania linków jest coraz mniejsza. Unikalna treść, wartościowe linki z domen powiązanych tematycznie to sprawdzony przepis na wypozycjowanie swojej strony. Należy oczywiście uzbroić się w cierpliwość, gdyż w przeciwieństwie do linków sponsorowanych na efekty trzeba często poczekać kilka miesięcy.

Stopka autorska: pozycjonowanie w wyszukiwarkach – http://www.advox.pl/reklama/pozycjonowanie/jak-pozycjonujemy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz