Pożyczka bez BIK i jej oprocentowanie

W chwili gdy banki przestają udzielać nam kredytów (a czynią to coraz rzadziej), naturalne jest, że konsumenci – pożyczkobiorcy, będą poszukiwać innych źródeł gotówki. Ich wybór pada zwykle na instytucje parabankowe, proponujące bogatą ofertę szybkich pożyczek, wśród których niekwestionowanym liderem jest pożyczka bez BIK – wygodna forma pożyczki, która okazuje się jednak wyjątkowo droga.

Reklama

Bez BIK, czyli dla każdego

pożyczkaW odróżnieniu od innych pożyczek pozabankowych (prywatnych czy społecznościowych), pożyczka bez BIK jest o tyle atrakcyjna, że otrzymać może ją w zasadzie każdy. Minimum formalności w połączeniu z rezygnacją ze sprawdzania wiarygodności pożyczającego, skutkuje tym, że o pożyczkę bez BIK z sukcesem może starać się osoba bezrobotna czy rencista.

Nietrudno się domyślić, że właśnie ten fakt w dużym stopniu decyduje o popularności pożyczek bez BIK, które są bądź co bądź przeznaczone właśnie dla osób mniej zamożnych. Czyli takich, których nie stać na inne, tańsze formy kredytów czy pożyczek.

Pożyczka bez BIK jest droga!

Każda pożyczka bez BIK wiąże się – z punktu widzenia pożyczkodawcy – z dużym ryzykiem. Firmy pożyczkowe nie mają bowiem żadnej pewności czy i kiedy uda im się odzyskać pożyczone pieniądze. Odbija się to na oprocentowanie pożyczek bez BIK, które znacznie przewyższa oprocentowanie innych produktów kredytowo-pożyczkowych.

Jak znacznie? Najlepszym wyznacznikiem jest tutaj stopa RRSO, uwzględniająca całkowity roczny koszt pożyczek i kredytów. W przypadku pożyczek bez BIK może ona wynosić nawet kilkaset procent, podczas gdy kredyty gotówkowe mają RRSO na poziomie 20  – 40%.

Jak zatem widać, pożyczka bez BIK, choć łatwo dostępna i wygodna, szybko może stać się przyczyną niemałych finansowych kłopotów. Z tego względu lepiej po prostu jej unikać. O ile rzecz jasna jest to możliwe.

Stopka autorska: pożyczka bez BIK – http://kredytgotowkowy4u.pl/pozyczki-bez-bik

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar
    Kamil Nuciński Odpowiedz 08/07/2012 o 12:31

    Chciałbym odnieść do artykułu na tej stronie, a w którym zabrakło pewnej ważnej informacji. Otóż oprocentowanie jest znacznie wyższe niż w banku nie tylko ze względu na rodzaj pożyczki. Parabank oferując swoje produkty finansowe – spłacalność pożyczek obecnie wynosi około 70%. Te 30% nigdy nie udaje się odzyskać nawet z pomocą windykacji. Zatem wyższe RRSO to pewna belka zabezpieczająca, tak aby zniwelować niewypłacalność nieuczciwych klientów.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz