Kolejna pożyczka dla osoby zadłużonej? Który bank na to pozwoli?

Jeśli na Twoim rachunku jest już jakakolwiek pożyczka gotówkowa, bądź ostrożny. Wkrótce może się okazać, że pożyczki dla zadłużonych nie będą już udzielane przez banki. Osobom z większym zadłużeniem pozostaną więc wysoko-oprocentowane kredyty w firmach prywatnych i płacenie rat nawet kilkukrotnie wyższych, niż za obecne kredyty bankowe.

Reklama

pożyczki dla zadłużonychZaciągnięcie kredytu gotówkowego najczęściej wiąże się z koniecznością comiesięcznych wpłat raty kredytu na konto banku. Zaniedbanie spłat może spowodować, iż bank niechętnie zacznie podchodzić do udzielania nam kolejnych pożyczek. W niektórych przypadkach może nawet zerwać z nami umowę, a ściąganiem należności za nasz kredyt zajmie się firma windykacyjna. To jednak czarny scenariusz.

Jeśli raty kredytowe spłacamy w terminie, bank bardzo chętnie odda nam możliwość zaciągania kolejnych pożyczek. Wraz ze spłatą zobowiązań, wzrasta bowiem (od nowa) nasza zdolność do spłaty kredytów. Bank zatem, by skorzystać z możliwości zarobku na znanym już sobie kliencie, oferuje kolejną pożyczkę. Gdy takich pożyczek na naszym koncie jest już kilka, bądźmy ostrożni.

Zaniedbanie spłat pożyczek gotówkowych zwłaszcza, gdy mamy ich więcej niż jedną, może spowodować ,że żaden z banków nie zechce powierzyć nam swoich pieniędzy. Gdy znajdziemy się już w tak trudnej sytuacji, pozostaje nam tylko udać się do instytucji pozabankowej, która udziela pożyczek dla osób zadłużonych. Pożyczki dla zadłużonych nie różnią się absolutnie niczym od zwykłych kredytów udzielanych w okienku bankowym, poza bardzo wysokim oprocentowaniem i opłatami dodatkowymi, które mogą sięgać nawet kilku tysięcy procent kwoty pożyczonej z dane firmy.

W tej trudnej sytuacji znajduje się niestety coraz większa liczba polaków i nie zapowiada się, by trend miał się w najbliższych latach zmienić. Jak zatem uchronić się przed sytuacją, w której możemy być zmuszeni do zaciągnięcia pożyczki dla zadłużonych poza bankiem? Należy wnikliwie analizować nasze przychody i porównywać do ewentualnych rat kredytowych, jakie przyjdzie nam spłacać w kolejnych miesiącach. Oczywiście zasada: „dobry zwyczaj- nie pożyczaj” też się tu sprawdza i najlepiej być wstrzemięźliwym jeśli chodzi o zaciąganie coraz to nowych pożyczek.

Stopka autorska: pożyczki dla zadłużonych – http://pozyczkidlazadluzonych.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz