Pożyczki gotówkowe i hipoteczne dla nauczycieli

Ogólnie rzecz biorąc, banki nie mają specjalnych ofert kredytu mieszkaniowego konkretnie dla nauczycieli. Co najwyżej mogą liczyć na bardziej atrakcyjną ofertę pożyczki gotówkowej.

Reklama

Oferty specjalne

Banki dla nauczycieli mają niekiedy specjalne oferty pożyczek gotówkowych. Z reguły jest to obniżone oprocentowanie. Oferta różnych banków adresowana jest do pracowników oświaty na różnych szczeblach – od żłobka do uniwersytetu. Jednak można powiedzieć, że specjalnych ofert kredytów dla nauczycieli nie ma, no może poza pojedynczymi przypadkami. Banki bardziej ulgowo traktują osoby z oświaty ubiegające się o kredyt mieszkaniowy.

Odmienne podejście do okresu zatrudnienia

nauczycielka Zwykle minimalny staż pracy wnioskodawcy o kredyt wynosi 3 miesiące. Niektóre banki i instytucje finansowe gotowe są pożyczyć pieniądze już po pierwszym miesiącu pracy, ale z dodatkowymi warunkami jak ciągłość zatrudnienia przez rok lub dłużej. Inaczej jest w przypadku nauczycieli. Powszechne jest zatrudnienie na czas określony – na rok lub 10 miesięcy. Dotyczy to najczęściej niższych stopni zawodowych (rozróżnia się: stażystę, nauczyciela kontraktowanego i mianowanego, oraz dyplomowanego). Gdyby w przypadku nauczycieli stosowano podstawowe procedury dotyczące czasu zatrudnienia, w prawie żadnym banku nie mieli by większych szans na uzyskanie pożyczki gotówkowej czy kredytu hipotecznego. Banki stosują jednak odstępstwa wobec nauczycieli, obniżając obostrzenia w warunkach kredytowania.

A jak ze spłacalnością kredytów?

Nauczyciele to dosyć bezpieczna grupa jako kredytobiorcy. Pracownicy strefy budżetowej, w szczególności w okresie kryzysu, są bardziej wiarygodni niż pracownicy prywatni. Banki otwarcie mówią o tym, że spłacalność kredytów przez nauczycieli jest lepsza niż w przypadku innych branż. Nauczyciele ubiegający się o kredyt mieszkaniowy rzadziej dostają decyzję odmowną, ale i również nie mają szans na preferencyjne warunki kredytu. Zawód nauczyciela nie jest atutem w negocjacjach z bankami.

Stopka autorska: pożyczki gotówkowej – http://www.creditplace.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz