Jak wygląda praca modelki?

W dobie programów telewizyjnych, promujących zawód modelki, coraz więcej młodych dziewczyn pragnie realizować się właśnie w takiej profesji. Niestety, mimo iż rynek jest chłonny, istnieje zapotrzebowanie na modelki, to karierę, w stylu zwycięzców programu telewizyjnego, zrobią tylko nieliczne panie.

Reklama

modelkaDlaczego mimo wielkiego zapotrzebowania na modelki, tak mało ma szansę na międzynarodową karierę? Przede wszystkim, modelki znane z wybiegów, to absolutne niebo świata modelingu. Dziewczyna, która dopiero zaczyna karierą i marzy o wybiegach Paryża czy Mediolanu, musi zdawać sobie sprawę, iż tak naprawdę jej kariera może zakończyć się tylko na salonach „warszawki”. Kariera polskiej modelki i tak okaże się sukcesem. Niestety, mało kto ze startujących do zawodu wie, że budowanie swojej pozycji, w świece modelingu, to przede wszystkim bieganie od castingu do castingu, wysyłanie aplikacji. W początkowej fazie kariery, jesteśmy zmuszeni do tzw. chałturzenia. Należy brać każde zlecenie, nawet pozowanie do katalogów z ubraniami, gdyż tylko dzięki temu jesteśmy w stanie łączyć promocję własnej osoby, z zarabianiem pieniędzy.

Ważne jest również przygotowanie sobie profesjonalnego portfolio i związanie się z agencją modelek. Modelki same muszą przygotować portfolio, czyli za własne pieniądze, zorganizować sobie profesjonalną sesję fotograficzną. Podpisując umowę z agencją modelek, powinniśmy wiedzieć iż niezwykle ważne jest dokładne omówienie wszelkich kwestii organizacyjnych, a przede wszystkim kwestii związanych z kosztami. Istnieje wiele agencji modelek, która w ukryty sposób, są w stanie wyciągać tylko pieniądze od modelek, a kariera stoi w miejscu.

Prawdziwa agencja modelek, po podpisaniu kontraktu inwestuje w modelkę, płacąc za profesjonalne sesje zdjęciowe, sprzęty do makijażu czy usługi stylistki. Pieniądze za tego typu inwestycje potrąca sobie z gaż kontraktowych.

Pamiętajmy jednak przede wszystkim, w momencie kiedy zdecydujemy się pójść drogą modelki, iż jest to niezwykle ciężka praca i nie ma w niej miejsca na litowanie się nad sobą. Top modelkami zostają dziewczyny, które mają naprawdę grubą skórę.

Stopka autorska: modelki – http://www.best-models.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz