Jak szukać pracy na wakacje?

Przypuszczam, że osoby nie znające tematu mogą się zastanawiać dlaczego  już w marcu poruszam  temat jakim jest praca na wakacje, podczas gdy do wakacji pozostały trzy miesiące „z hakiem”. Jednak jeśli ktoś rzeczywiście jest zainteresowany szukaniem pracy na wakacje i traktuje to poważnie, ponieważ bardzo potrzebna jest mu dobra praca na wakacje to zdecydowanie jest to już ostatni dzwonek do rozpoczęcia poszukiwań.

Reklama

praca na wakacje

Najbardziej zapobiegli uczniowie i studenci już dawno pełną parą szukają pracy na wakacje. W obecnej sytuacji na światowym rynku pracy nie jest już tak łatwo znaleźć taką pracę jak jeszcze kilka lat temu. W wyniku minionego kryzysu finansowego w krajach Europy Zachodniej jak i w Stanach Zjednoczonych o wiele trudniej o dobrą pracę lub w ogóle o jakąkolwiek pracę. Wiele osób traktuje pracę na wakacje jak możliwość wyjazdu i  spędzenia wakacji za granicą . Dla wielu młodych osób to często jedyna szansa na wyjazd i pobyt w innym kraju. Dlatego też chętnych na tego typu wyjazdy nie brakuje. Z „wakacyjnych pracowników” wielu traktuje tego typu wyjazd jako możliwość zarobkową pozwalającą im osiągnąć chociaż trochę wyższe zarobki niż w kraju.

Praca na wakacje stała się w ostatnich latach bardzo popularna wśród polskiej młodzieży. Oczywiście nie wszyscy wyjeżdżają za  granicę, część ludzi szuka pracy w Polsce, najczęściej nad morzem w miejscowościach wypoczynkowych. Jednak dominują raczej wyjazdy zagraniczne, gdzie młodych ludzi przyciągają wysokie zarobki, możliwości zwidzenia ciekawych zakątków świata,  a czasem też szansa na jakąś poważniejszą karierę, ale to się udaje niewielu. Praca na wakacje stała się po prostu modna i nie jest traktowana już jak migracja „za chlebem”, ale jako coś naturalnego. Z pewnością sytuacji tej sprzyja także otwarcie granic Unii Europejskiej w ramach strefy Shengen, do której Polska  się przyłączyła. Aczkolwiek przed wejście Polski do strefy Shengen praca na wakacje była równie popularna, ale też w tamtych czasach różnica w zarobkach była znacznie wyższa niż teraz.

Stopka autorska: praca na wakacje – http://www.poradniki.zgora.pl/praca-na-wakacje/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.8/10 (liczba ocen: 4)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Praca na wakacje daje pewne możliwości ale raczej należy ją traktować jako formę spędzenia wakacji, a nie jakąś szansę na duże zarobki

    VN:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz