Prawidłowa eksploatacja e-papierosa

Prawidłowa obsługa danego urządzenia zdecydowanie wydłuża okres jego przydatności. Nawet małe zaniedbania prowadzą do częstych awarii lub usterek odbierających przyjemność z wykorzystywania danego produktu. Podobnie wygląda sprawa elektronicznych papierosów. Jak zaoszczędzić pieniądze i nerwy?

Reklama

Niezbędne podstawy

Papieros elektroniczny w przeciwieństwie do swoich tradycyjnych odpowiedników jest urządzeniem nadającym się do wielokrotnego użytku. Z tej prostej przyczyny potrzebna jest stała obsługa, która polega na wykonywaniu raczej prostych, nieskomplikowanych czynności, które zajmują niewiele czasu. E-papieros używany codziennie wymaga ciągłego doładowywania baterii oraz uzupełniania liquidu (płynu) w kartridżu. To absolutnie podstawowe czynności, które musimy wykonywać regularnie. Elementy i akcesoria niezbędne do obsługi e-papierosa są zazwyczaj tanie i łatwo dostępne. Znajdziemy je w Internecie, sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Musimy pamiętać, że w zależności od modelu posiadanego urządzenia zalecana jest okresowa wymiana atomizera oraz kartridża. Są to elementy ulegające zużyciu, które powoduje stała eksploatacja. Wymienione części i produkty to główne wydatki czekające na wszystkich e-palaczy.

Co do palenia?

Większość oferowanych na rynku e-papierosów jest wyposażonych w kartridże bezawtkowe. Pozwalają one na wielokrotne uzupełnianie płynu z nikotyną. Po dłuższym czasie ulegają one jednak zużyciu podobnie jak pozostałe elementy. Podstawowymi objawami zużytego kartridża są mniejsza szczelność oraz wypadanie kartridża z atomizera. W takiej sytuacji niezbędna jest wymiana elementu na nowy. E-papiero może być także wyposażony w kartridż watkowy. Jego żywotność jest jednak bardzo krótka. Zawarta w nim substancja z biegiem czasu traci wymagane właściwości i przestaje wchłaniać płyn. Prowadzi to do uszkodzeń atomizera objawiających się przypaleniami grzałki. Zaletą  kartridżów watkowych jest bogatszy wachlarz smakowy w porównaniu do bezwatkowych odpowiedników. Ceny zarówno kartridżów, jak i płynów nie należą do wygórowanych.

Niepotrzebne oszczędności

Na e-papierosie nie warto oszczędzać. Podstawowe elementy i akcesoria nie są drogie. Odpowiednia obsługa pozwoli na długie i wygodne wykorzystywanie urządzenia. Koszta stałego i częstego palenia nie należą do wielkich. Prawidłowa konserwacja oraz obsługa sprzętu jest prosta i nie wymaga dużych ilości wolnego czasu. Do większości sprzedawanych zestawów i urządzeń producenci dołączają instrukcje oraz zalecenia dotyczące ich obsługi. Stosowanie się do nich da nam pewność, że e-papieros będzie działał długo, poprawnie i nie będzie szkodził naszemu zdrowiu.

Stopka autorska: E-papiero – http://www.e-papieros.edu.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz