Problemy z firmami kurierskimi

Teoretycznie skorzystanie z usług firmy kurierskiej powinno nam ułatwić życie – nasze przesyłki powinny docierać na miejsce szybko i sprawnie. W praktyce jednak bardzo często tak nie jest i komfort korzystania z usług kuriera wcale nie jest wysoki, a nie jednokrotnie równy temu na jaki możemy liczyć korzystając z usług pochodzącej z tamtej epoki poczty polskiej.

Reklama

paczka kurierskaGłówną bolączką osób, które korzystają z firm kurierskich nie jest wcale całościowa obsługa, ale ostatnie ogniowo – czyli kurier jako taki. Najczęściej jest po prostu za leniwy lub zbyt słabo zorganizowany, żeby dojechać o określonej godzinie pod wskazany adres. Niestety nawet najlepsza firma kurierska nie jest w stanie kontrolować wszystkich swoich pracowników. A pracownicy “ostatniego kontaktu” bardzo chętnie wyskoczą w środku dnia na kawę lub zrobią sobie przerwę opowiadając w tym czasie odbiorcy paczki, że nie mogą dzisiaj dojechać bo lokalizacja jest im nie po trasie.

Rozwiązaniem są kurierzy, którzy poruszają się na rowerach. Powstały już nawet firmy specjalizujące się w dostarczaniu przesyłek w ten sposób. Niestety ta szybka i skuteczna metoda jest często niedostępna dla mieszkańców mniejszych miejscowości i nie da się jej wykorzystać w przypadku dużych paczek.Tu niestety jesteśmy skazani na firmy kurierskie poruszające się samochodami.

W takim wypadku standardem bywa na przykład sytuacja, w której kurier twierdzi , że nie jest w stanie dostarczyć przesyłki na przykład po 14, albo że może ją dowieźć tylko w punkt oddalony na przykład o kilometr od wskazanego adresu. W takim wypadku najlepiej dzwonić do centrali firmy kurierskiej, zgłaszać reklamację i odmawiać przyjęcia przesyłki.

Nie licząc najgorszego ogniwa jakim jest kierowca-dostawca, praktycznie każda firma kurierska oferuje rzetelne usługi dobrej jakości. Są małe szanse na to, że nasza przesyłka ulegnie uszkodzeniu lub dotrze do naszego miasta po czasie.

Oczywiście kłopoty z kurierem to nic w porównaniu z tym, że listonosze z poczty polskie praktycznie nigdy nie dostarczają przesyłek do domu i wychodzą z poczty z gotowym plikiem wypełnionych druczków awizo. Ale jednak coraz więcej osób decyduje się korzystać z usług kurierów właśnie na sposób “pocztowy” – przychodzą po paczki do punktów odbioru lub po prostu wybierają paczkomaty.

Na szczęście mimo kłopotów z ostatnim etapem dostawy, firma kurierska jest wciąż dla wielu lepszą gwarancją dostarczenia paczki niż klasyczna państwowa poczta. Mimo, że trudno jest zmusić dostawców do rzetelnej pracy coraz więcej osób nie wyobraża sobie już inne formy dostawy.

Stopka autorska: firma kurierska – http://www.quriers.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz