Problemy ze snem u dzieci

Czy sen jest ważny? W czasie snu, odpoczywamy i nabieramy siły na nowy dzień. Jednakże sen to także coś więcej. Śpiąc, przerabiamy wszystkie wydarzenia z naszego codziennego życia. Sen jest także kluczowy w czasie ustalania odległych wspomnień.

Reklama

Problemy ze snem

Po nocy bez odpowiedniej ilości snu, człowiek czuje się ospały i przybity. Jednakże po dobrze przespanej nocy, czuje się wypoczęty i pełen wigoru.

Nic dziwnego zatem, że tak istotne jest dla rodziców, by ich dziecko spało w nocy. Wpływa to na życie wszystkich członków rodziny.

Kiedy maluch budzi się w nocy

Ważną rolę pełni odzież, w której usypia Twoje dziecko. Zatroszcz się, zatem o to by była to odzież wygodna i dobra jakościowo. Odzież dziecięca, którą nabywasz w sklepie powinna być oznaczona co do składu surowcowego. Warto więc go skontrolować przed zakupem. Generalnie im więcej bawełny w składzie tym lepiej. Firmowe piżamy dla dzieci w większości wykonane są ze 100% bawełny, lecz warto jest się upewnić.Nie włączaj światła. Staraj się nigdy nie mówić do dziecka czy też go absorbować.

Biorąc pod uwagę odzież dla niemowląt możesz również przetestować  łatwość przebierania dziecka, aby przebiegało to szybko i bezproblemowo.

Jeśli Twoje dziecko musi zostać przebrane, usiłuj to zrobić z jak najmniejszymi zgiełkiem.
Naucz dziecko, że nie musi jeść ani pić, by zasnąć i że nie musi jeść w nocy. Może się to wydawać trochę trudne, lecz jest to milowy krok w kierunku nauczenia dziecka, że w nocy należy spać.

Jeśli dziecko niespodziewanie płacze, upewnij się czy nie zachorowało. Nierzadko potrzebuje jedynie poczucia , że ktoś z nim jest. W takim przypadku wejdź do pokoju, żeby dać mu uczucie bezpieczeństwa, ale nie absorbuj jego uwagi.

Jeśli to nie przyniesie efektu spróbuj dać dziecku napić się wody. Woda ma dwie funkcje. Jest znakiem, że dziecko nie powinno jeść w nocy, ale także gasi pragnienie.

Często płaczące dziecko musi mieć poczucie, że nie jest samo na świecie. Nie znaczy jednak, że masz je dokarmiać lub bawić.

Zakoduj w pamięci, iż w nocy dziecku ma być nudno, więc nie rób niczego, co może je ożywić.

Czy dziecko powinno  spać w łóżku rodziców?

Czy dziecko może spać w łóżku rodziców czy nie, zależy wyłącznie od postawy rodziców.
Niektórzy ludzie mają poczucie, iż jest to szkodliwe i zakłuca intymny czas razem.
Istnieje też podwyższone ryzyko zespołu nagłej śmierci niemowląt, kiedy dzieci śpią w łóżku rodziców, a zatem nie powinno to być rekomendowane.
Wyjściem kompromisowym jest ustawienie łóżeczka w pokoju rodziców. W taki sposób dziecko może być niedaleko rodziców nie przebywając faktycznie w ich łóku.

Rodzice powinni czynić to, co wydaje im się dobre dla nich i ich dzieci. Co jest do zaakceptowania i „normalne” dla jednej rodziny nie musi być tym samym dla pozostałych.

Czy wszystkie dzieci śpią w nocy?

Przeważająca ilość dzieci przyzwyczaja się do tego relatywnie szybko. Niemniej niektóre dzieci nie mogą przespać całej nocy, bez względu na to, co robią ich rodzice.

Jeżeli zatem niepokoisz się, że Twoje dziecko ma trudności ze snem, poproś lekarza lub pielęgniarki o pomoc.

Stopka autorska: Odzież dziecięca – http://www.kidshits.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Komentowanie zamknięte.