Profesjonalne kosmetyki do depilacji

W dzisiejszych czasach, depilacja brzmi, jak każda zwykła, codzienna czynność, której poddajemy się prawie automatycznie.  Najczęściej depilujemy pachy, nogi i ręce, ale również części intymne i twarz.

Reklama

kobietaMożliwości usuwania niepotrzebnych włosków jest wiele, jednak najpopularniejszą metodą poza goleniem jest depilacja woskiem. Kiedy mówi się o używaniu  kosmetyków do estetyki ciała, trzeba przede wszystkim zastanowić się nad wyborem , czy będziemy to robić we własnym zakresie, czy w gabinecie kosmetycznym.

Są miejsca, z którymi poradzimy sobie łatwo, jednak części intymne, a nawet nogi, nie koniecznie wydepilujemy tak dokładnie. Stąd warto pomyśleć o kosmetyczce, która zrobi to szybciej, dokładnie a co najważniejsze przy użyciu kosmetyków profesjonalnych. Dlaczego to jest ważne ? Kosmetyki to środki chemiczne, których zadaniem jest wywołanie określonego efektu, jak w przypadku depilacji, usunięcie włosów. Nie odkryjemy Ameryki, jeśli stwierdzimy że chemia w styczności ze skórą ma ważne znaczenie dla jej kondycji. Efekt depilacji to jedno, jednak ważne jest też, jak nasza skóra reaguje w kontakcie z tym kosmetykiem.  Ogólnie dostępne kosmetyki mają zazwyczaj skład na tyle uniwersalny, aby były dobrze tolerowane przez skórę, ale  jak wiemy, nie każda osoba może stosować każde z nich, ze względu właśnie na brak tolerancji przez skórę. Poza tym efekt zabiegu kosmetycznego takim środkiem, nie zawsze jest idealny, oscyluje raczej w granicy średniej akceptacji, w porównaniu do zabiegu wykonanego przez kosmetyczkę. Ponieważ dysponuje ona doświadczeniem, wykonuje zabieg jako druga osoba i korzysta z środków uznawanych za kosmetyki profesjonalne.

W domowym zaciszu użyjemy gotowych plastrów do depilacji, natomiast w salonie kosmetycznym, użyty zostanie na przykład wosk do depilacji na zimno. Jest on naturalny kosmetykiem profesjonalnym, przeznaczonym do każdego rodzaju skóry. profesjonalne kosmetykiNakłada się go w odpowiedni sposób drewnianą szpatułką, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, warstwą 2-3 milimetrów w formie rozgrzanego wosku do 40 stopni. Aby usunąć wosk, należy poczekać aż wystygnie, co objawia się utratą przeźroczystości, trwa to zwykle 15-20 sekund. Jeśli wosk stwardniał szybciej, trzeba nałożyć jeszcze jedną warstwę,  a potem delikatnym ruchem usuwamy wosk w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Po depilacji nakłada się naturalne kremy, które nawilżają skórę, należy je stosować kilka dni po zabiegu. Jak widać z opisu, jest zasadnicza różnica między domowym a salonowym zabiegiem, dbając o naszą skórę warto wybierać najlepsze metody i najlepsze kosmetyki, aby zagwarantować sobie idealny efekt i bezpieczeństwo dla naszej skóry.  Później możemy się tylko cieszyć z pięknie wydepilowanego ciała, wrażeniu jakie wywołuje na innych oraz spokojnie spać wiedząc, że nasza skóra ma się dobrze.

Artykuł ma za zadanie uświadomić kobietom, celowość dbania o własną skórę, jeśli chcą poddawać ją różnym zabiegom upiększającym, gdzie stosowana jest chemia w kontakcie ze skórą. Zdając się na nieświadome stosowanie ogólnie dostępnych kosmetyków, mogą narazić się na nieprzyjemne skutki uboczne, dlatego warto przemyśleć wybór salonu, czy gabinetu medycyny estetycznej, gdzie stosowane są wyłącznie naturalne kosmetyki profesjonalne. Jednym z miejsc, w których zaopatrują się salony i gabinety jest firma Borbe, dystrybutor i sprzedawca produktów z Francji – dermokosmetyki oraz z Hiszpanii – kosmetyki profesjonalne. Firma ta stawia na wysoką jakość i dbanie o naturalność produktów, aby zapewnić prawidłową kondycję skóry po każdym zabiegu inwazyjnym bądź pielęgnacyjnym.

Podobnie powinny postępować wszystkie kobiety, stosując lub poddając się zabiegom estetycznym.

Stopka autorska: kosmetyki profesjonalne – http://www.borbe.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz