Program do faktur – w chmurze, czy w wersji desktopowej?

Oprogramowanie wykorzystywane do fakturowania cieszy się coraz większą popularnością. Charakteryzuje je przystępność cenowa i czytelność, korzystanie z niego zajmuje przy tym zdecydowanie mniej czasu niż samodzielne wykonywanie czynności związanych z wystawianiem i realizowaniem faktur. O ile jednak coraz mniej osób kwestionuje przydatność takich programów, o tyle pytanie o to, która propozycja może być postrzegana jako szczególnie atrakcyjna nie traci na znaczenie. Współcześnie interesuje nas już zresztą nie tylko to, która z firm odpowiada za najbardziej wartościowy program do fakturowania, ale i to, czy bardziej opłacalne jest rozwiązanie w chmurze, czy tez program w klasycznej wersji desktopowej.

Reklama

Osoby zawodowo zajmujące się analiza tego rodzaju programów opowiadają się przede wszystkim za tymi ich wersjami, które wykorzystują chmurę, rozwiązania takie posiadają bowiem szereg zalet, z którymi nie mamy do czynienia nigdzie indziej. W tym kontekście warto wspomnieć już choćby o ich dostępności, możemy bowiem korzystać z nich nie tylko na firmowym komputerze. Czynności związane z fakturowaniem możemy wykonywać w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu, jednym ograniczeniem jest zaś dostęp do Internetu. Osoby decydujące się na programy do fakturowania zlokalizowane w chmurze mogą również liczyć na to, że ewentualna awaria sprzętu nie pozbawi ich danych, sam dostęp do faktur będzie zaś możliwy nawet po bardzo długim czasie, problem związany z archiwizacja danych nie będzie bowiem aż tak palący.

Nie oznacza to jednak, że klasyczne programy do faktur w swojej desktopowej wersji nie cieszą się już powodzeniem. Ich atutem pozostaje bardzo atrakcyjna cena i bogaty wybór, nie bez znaczenia jest przy tym i to, że sama ich obsługa niejednemu przedsiębiorcy wydaje się bardziej naturalna. Programy dostępne w chmurze również tworzone są w sposób pozwalający na korzystanie z nich osobom, które nie radzą sobie najlepiej z komputerem (świetne rozwiązanie dla nieco starszych przedsiębiorców). Nie da się jednak ukryć, że bardzo często trudno jest przełamać psychiczną barierę i zaufać rozwiązaniu, które nie jest dostępne na twardym dysku firmowego komputera. Warto mieć na uwadze również to, że programy wykorzystujące chmurę ciągle jeszcze należą do wąskiej grupy rozwiązań, a klienci przyzwyczaili się już do bogatego wyboru, który oferują im producenci desktopowych wersji programów do fakturowania.

Stopka autorska: programów do fakturowania – http://www.mega-tech.com.pl/programy-do-faktur.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz