Prosta ozdoba domu – narzuty!

Gdy w końcu udaje się nam zamieszkać we własnym mieszkaniu chcemy, żeby było ono jak najpiękniejsze i jak najbardziej nasze. Malujemy ściany, dokonujemy stosownych wykończeń i meblujemy. Od tego jakie meble wstawimy do każdego pokoju zależy jego unikalny klimat.

Reklama

piesWiadomo, że inaczej będzie urządzony gabinet, w którym pracujemy, a inaczej pokój pięcioletniej córki. Ważne, żeby zadbać o odpowiednie szczegóły, dzięki którym nadamy ostatni rys danemu pomieszczeniu. W kuchni mogą to być drewniane szafeczki na przyprawy, w łazience piękne lustro, a w przedpokoju fantazyjny wieszak na ubrania. Gdy przechodzimy do salonu czy sypialni to takim elementem uzupełniającym całą kreację mogą być narzuty. Większości osób mogą się one kojarzyć z domem babci i niekoniecznie ładną materią, którą nasza bliska z uporem maniaka nakładała na kanapę w salonie, żeby jej nie przybrudzić.

Faktycznie kiedyś narzuty nie były zbyt wysublimowane, a najczęściej były to ręczne produkty powstałe u niekoniecznie zręcznej osoby. Nie mając innego wyjścia trzeba było brać to co było. W chwili obecnej rynek artykułów służących do dekoracji wnętrz jest niesamowicie duży. Bez najmniejszego problemu można wybrać coś co przypadnie nam do gustu. Wielość kształtów, kolorów czy wykorzystanych materiałów może naprawdę zaskoczyć. I to często za wcale nie wygórowana cenę. Jest to rzecz, nad którą warto się zastanowić ponieważ taka narzuta na wersalce w salonie może być elementem, który zmienia wystrój.

Dwie lub trzy różne takie rzeczy pozwolą na dowolne manipulowanie efektem, jaki wywołuje nasze mieszkanie. Klasyczne biele i czernie można przełamać ostrą czerwienią, a do spokojnego wystroju wprowadzić trochę czułości. Narzuta także może dobrze się sprawdzić jako miejsce zabaw dla naszych pociech. Nie ma obawy, że cała sofa zostanie ubrudzona, a taką kapę bez problemu wrzucimy do pralki i bez najmniejszej dla niej szkody przywrócimy do blasku. Jeśli tylko chcemy możemy zainwestować w drogi model gustownie wykończony, który dodana naszemu mieszkaniu unikalnego smaku.


Stopka autorska: narzuty – http://www.matex.pl/index.php/pl/narzuty.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz