Czy prowadzenie usług transportowych to biznes dla każdego?

Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż otwarcie firmy transportowej. Jednak, żeby prowadzić usługi transportowe nie wystarczą pieniądze na odpowiednią flotę, potrzebna jest jeszcze skrupulatność.

Reklama

ciężarówkaŚwiadczenie usług transportowych jest obwarowane wieloma ograniczeniami prawnymi. I to nie tylko przy takich specjalistycznych zleceniach jak transport adr czy transport chłodniczy, ale nawet prze zwykłych przewozach towarów, które nie wymagają specjalistycznych pojazdów. Jeżeli nasza firma prowadzi  usługi transportowe musimy mieć zawsze absolutną pewność, że wszystkie pojazdy są w dobrym stanie technicznym. I nie wystarczy tu zaświadczenie z warszatu -jeżeli kontrola wykryje jakąś usterkę, która widocznie pochodzi sprzed daty naszej ostatniej kontroli pojazdu, możemy mieć naprawdę duże problemy.

Świadcząc usługi z dziedziny transportu bierzemy na siebie duża odpowiedzialność – musimy bardzo uważać zatrudniając kierowców, bo to oni są najsłabszym ogniwem każdej firmy zajmującej się usługami transportowymi. Trzeba mieć dużo szczęścia, żaby znaleźć rzetelnych i uczciwych kierowców.

Usługi transportowe to biznes dla tych, którzy potrafią radzić sobie w gąszczu skomplikowanych przepisów prawnych i maja wyczucie w kontaktach międzyludzkich. Oprócz tego potrzebny jest spory wkład własny lub duży kredyt. Rzadko zdarza się, żeby osoby, które posiadają odpowiednie zaplecze finansowe, miały ochotę zajmować się działalnością wymagającą tak dużego nakładu energii. Stąd niewielka konkurencja i niska jakość usług.

Stopka autorska: usługi transportowe – http://www.transmir.pl/Us%C5%82ugi_transportowe/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz