Prywatna a państwowa służba zdrowia

Należymy do społeczeństwa, które starzeje się w szybkim tempie. Niechęć do posiadania dzieci jest spowodowana wieloma czynnikami. Młodzi ludzie w wieku reprodukcyjnym najczęściej wskazują na niestabilność finansową i brak perspektyw na własne cztery kąty. Kobiety boją się słabej opieki okołoporodowej, komplikacji, braku wsparcia ze strony państwa po urodzeniu dziecka i dużą presję łączenia opieki nad dzieckiem z życiem zawodowym. To wszystko sprawia, że dzieci są dzisiaj traktowane jak przeszkoda w realizacji własnych zamierzeń, a nie inwestycja w przyszłość.

Reklama

Jednym z lęków przed ciążą, porodem, połogiem i dalszą opieką nad dzieckiem jest niedostatecznie działająca służba zdrowia. Dlatego właśnie coraz częściej kobiety decydują się na ubezpieczenie zdrowotne i szpitalne, które zapewniają swobodny dostęp do lekarzy, specjalistów i leczenia szpitalnego. W zależności od tego, na jaki pakiet zdecyduje się pacjent, taki wachlarz badań i usług będzie mu świadczony. Kwota miesięcznej składki rośnie wraz z rozbudową pakietu. Najwyżej są wycenione te, które oferują pełne leczenie szpitalne i zwrot kosztów pobytu w państwowych szpitalach, lecz w warunkach o podwyższonym standardzie. Nie wszystkie miasta posiadają odpowiednio wyposażone kliniki przystosowane np.: do przyjmowania porodów i opieki nad noworodkiem. W takich wypadkach ubezpieczenie zdrowotne rekompensuje koszta zabiegów wykonywanych w państwowych placówkach. Korzystanie z prywatnej opieki zdrowotnej jest dużo wygodniejsze, sprawniejsze i cieszy się ogromną popularnością (nie tylko wśród bardzo zamożnych). Coraz więcej ludzi o przeciętnych dochodach skłania się ku dodatkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu, dzięki czemu mogą liczyć na szybką pomoc w nagłych wypadkach. Jest to niezwykle cenne, zwłaszcza w czasie niespodziewanych chorób u małych dzieci.

Do korzystania z usług NFZ-u są uprawnione wyłącznie te osoby, które odprowadzają składkę. Obowiązek ten ciąży na naszym pracodawcy, lub nas samych (w przypadku prowadzenia niezależnej działalności gospodarczej). Istnieje również możliwość dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego, którego wysokość jest obliczana według średniego wynagrodzenia krajowego. Czasem jednak trzeba uiścić opłatę za miesiące, podczas których pacjent nie podlegał obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu. Często są to zawrotne sumy, na które niewielu może sobie pozwolić. Dlatego coraz więcej młodych ludzi decyduje się na wykupienie pakietu ubezpieczenia zdrowotnego w prywatnych klinikach, gdzie jedynym wymogiem wejściowym jest krótki okres karencji.

Stopka autorska: http://majorbroker.pl/ubezpieczenie-zdrowotne/ – ubezpieczenie zdrowotne

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz