Przejrzyj na oczy!

Choć w tym sezonie modne są okulary korekcyjne, wciąż noszenie ich może być uciążliwe. Zimą parują, kiedy wchodzimy do ciepłego pomieszczenia, latem nie można założyć okularów przeciwsłonecznych a jesienią krople deszczu osadzają się na szkłach ograniczając widoczność. Bywają też utrudnieniem do uprawiania różnych sportów. Dlatego dla tych, którzy mają już dość noszenia okularów, albo uważają że jest im w nich nie do twarzy, rozwiązaniem są soczewki kontaktowe.

Reklama

soczewkiSzkła kontaktowe to miękkie, bardzo cienkie soczewki optyczne, które nanosi się bezpośrednio na oko. Zakłada się je w celu skorygowania wady wzroku (krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu itp.) lub zmiany koloru tęczówki.

Wbrew mitom o ich szkodliwości, soczewki kontaktowe może nosić prawie każdy. Najczęściej na noszenie soczewek decydują się nastolatkowe, natomiast jeśli zachodzi konieczność również małe dziecko możemy nauczyć zakładania i pielęgnacji szkieł kontaktowych. Jednak powinno się to odbywać pod kontrolą rodziców.

ZASADY BEZPIECZNEGO NOSZENIA SOCZEWEK KONTAKTOWYCH:

  1. Przed zakupem soczewek udaj się do okulisty. Musisz wiedzieć jaką masz dioptrię i promień krzywizny, by odpowiednio dobrać dla siebie soczewki.

  2. Kupuj soczewki u oryginalnych i sprawdzonych producentów.

  3. Zaleca się stosowanie soczewek z najkrótszym trybem noszenia jednej pary (jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne).

  4. Pielęgnuj je zgodnie z wytycznymi producenta soczewek.

Przed założeniem soczewek dokładnie umyj i osusz ręce. Zaczynaj zakładanie soczewki zawsze od tego samego oka, np. od prawego. Delikatnie nabierz soczewkę na opuszek palca wskazującego i sprawdź jej kształt, jeśli ma nierówne brzegi i wygląda na uszkodzoną, wyrzuć ją i wyjmij nową. Palcem środkowym delikatnie naciągnij w dół dolną powiekę i przyłóż soczewkę do oka, zamrugaj kilkakrotnie aby soczewka się dopasowała. To samo zrób na lewe oko.

Zasada zdejmowania jest podobna do zakładania. Należy dokładnie, umyć i wysuszyć ręce i zacząć zdejmowanie soczewek od tego samego oka co zawsze, np. od prawego. Środkowym palcem naciągnij dolną powiekę, wzrok skieruj do góry a kciukiem i palcem wskazującym chwyć delikatnie soczewkę. Połóż ją na dłoni, nalej kilka kropli płynu do dezynfekcji soczewek i pocieraj z obu stron przez kilka sekund. Następnie włóż do pojemniczka, wlewając odpowiednią ilość płynu.

Pamiętaj! Jeśli nosisz makijaż, rób go po założeniu soczewek i zmywaj go po ich zdjęciu.

PODSUMOWANIE

Obecnie soczewki kontaktowe to nie tylko sposób na korekcję wzroku, ale i ładny wygląd. Jeśli zostaną odpowiednio dobrane w ogóle nie odczujemy ich na oku. Soczewki kontaktowe nie parują, nie przeszkadzają podczas deszczu i umożliwiają noszenia okularów przeciwsłonecznych oraz dają swobodę podczas uprawiania sportów.

Stopka autorska: soczewki kontaktowe – http://www.starskisklep.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=1

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz