Przełomowe konstrukcje drzwi przeciwpożarowych

Nieruchomości w których mieszkamy lub pracujemy stają się z roku na rok coraz to bardziej wartościowe. Zmienia się ich architektura, dekoracje oraz wyposażenie. Im dłużej pracujemy nad konstrukcją budynku, tym bardziej zależy nam, aby był on dostatecznie chroniony przed wszelkimi czynnikami ryzyka. Najpóźniej w tym momencie polscy klienci decydują się na montaż nowoczesnych drzwi przeciwpożarowych, które pozwolą uniknąć dodatkowych strat materialnych, gdyby kiedykolwiek w pomieszczeniach zaczął rozprzestrzeniać się ogień.

Reklama

Drzwi przeciwpożarowe z aluminium

Jeszcze niedawno przyzwyczajeni byliśmy do niezbyt stylowego wyglądu zewnętrznego drzwi przeciwpożarowych proponowanych nam w sklepach i katalogach produktów budowlanych. Jednak w ostatnich 2 latach sytuacja diametralnie się zmieniła. Klienci stali się bardziej wymagający, jeśli chodzi o wybór drzwi, a producenci i handlowcy w odpowiedzi na ten trend zaoferowali dużo bardziej zróżnicowany asortyment produktów. W handlu detalicznym można dziś natrafić na drzwi przeciwpożarowe z elementami szklanymi, zdobione ceramiką lub pokrywane specjalnymi powłokami ozdobnymi. Jest to duża zmiana w porównaniu z dawnymi drzwiami z ciężkiego i niefunkcjonalnego metalu. Producenci stali się bardzo elastyczni, więc architekci projektujący indywidualne aranżacje wnętrz chętnie współpracują z nimi przy wytwarzaniu drzwi ochronnych dokładnie dopasowanych do pozostałych elementów pomieszczeń lub elewacji. Po zmianie konstrukcji produkty te nadal charakteryzują się nie tylko doskonała izolacją termiczną, ale i akustyczną. W odróżnieniu od swoich poprzedników obecne drzwi przeciwpożarowe posiadają również bardzo precyzyjna regulację zawiasów, co w połączeniu z profesjonalnym montażem może dodatkowo podnieść skuteczność ich ochrony. Specjalnością niektórych zakładów stały się drzwi wewnętrzne zdobione witrażami. Są one szczególnie popularne jako drzwi do łazienki lub sypialni. Ich walory estetyczne powinny przypaść do gustu nawet najwybredniejszym krytykom sztuki.
Mimo znacznej poprawy warstwy estetycznej drzwi przeciwpożarowych, ich ceny nie zanotowały znaczących wzrostów. Zakłady produkcyjne szybko dostosowały swój park maszyn do nowych realiów rynku, a w konsekwencji podnieśli całkowita efektywność swoich procesów, co pozwoliło im utrzymać ceny detaliczne produktów na niemalże nie zmienionym poziomie. Dobierając nowe elementy do swojego mieszkania czy siedziby firmy nie trzeba już przeżywać dylematów związanych z ich nienależytym wyglądem. Obecnie nawet funkcjonalne drzwi pancerne lub przeciwpożarowe powstają w oparciu o szczegółowe wytyczne konkretnego klienta.

Stopka autorska: drzwi przeciwpożarowe – http://www.expresokna.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz