Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie emerytalne?

Dwa tygodnie temu idąc po rynku starego miasta w Krakowie zacząłem się zastanawiać na co powinno się zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie emerytalne. Rozważania te związane były z faktem, iż ostatnio sporo słyszałem w radio o problemie przyszłych emerytów. Właśnie dlatego zacząłem myśleć o tym w jaki sposób oszczędzać na emeryturę.

Reklama

ubezpieczenia emerytalne

Po pierwsze – pomyślałem – trzeba by znać odpowiedź na pytanie ile środków musimy zgromadzić w naszym ubezpieczeniu emerytalnym żeby czuć się bezpiecznie na emeryturze. Po głębszym namyśle doszedłem do wniosku że potrzeba minimum kilkuset tysięcy złotych, które włożone na lokatę albo zainwestowane w inny bezpieczny instrument finansowy dadzą kilka tysięcy złotych odsetek miesięcznie.

Następnie zacząłem się zastanawiać, w jakim produkcie powinniśmy odkładać na ubezpieczenie emerytalne. Mamy przecież bardzo różne rodzaje ubezpieczeń emerytalnych – a nie wszystkie pozwalają pomnażać kapitał w równie efektywny sposób.  Odpowiedź na pytanie była na dość ciekawej stronie internetowej traktującej o tym w jaki sposób powinniśmy dokonywać wyboru produktu, w którym będziemy gromadzić kapitał na  ubezpieczenie emerytalne.  Zgodnie z intencjami autorów strony, III filar jest jednym z jej głównych działów. Oprócz wiedzy o tym ile pieniędzy należy zgromadzić w programach III filarowych, w internecie dowiemy się także o kategoriach produktów ubezpieczeniowo-emerytalnych. Pośród tych produktów przede wszystkim warto wymienić Indywidualne Konto Emerytalne (IKE), akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne, lokaty i rachunki oszczędnościowe oraz polisy typu Unit-linked. Jak starają się udowodnić autorzy powyżej wskazanej strony, te ostatnie,  można określić jako bardzo dobre ubezpieczenie emerytalne.

Stopka autorska: ubezpieczenie emerytalne – http://www.krainafinansow.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 3.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Bardzo dobre to tylko frazesy.
    Popatrz na ich wyniki a nie rób propagandy

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz