Przenośna konsola do gier – zabawka rozwijająca intelekt

Wszyscy wiemy jak ważna jest dla każdego dziecka prawidłowa  stymulacja rozwoju. Istotny  jest w równym stopniu zarówno rozwój fizyczny dziecka jak i intelektualny. Właściwie nie można tych dwóch rzeczy od siebie oddzielić, wszelkie zaburzenie proporcji ze zwiększonym naciskiem na mocniejszy rozwój jednej ze sfer, niesie z sobą znaczne dysproporcje w rozwoju drugiej. A tak nie powinno być, najważniejszy bowiem jest harmonijny rozwój całego ciała dziecka.

Reklama

konsola do gier

Jak dokonać  jednak właściwego doboru zajęć, ćwiczeń , zabaw w dodatku w zgodzie z wiekiem dziecka oraz jego sprawnością intelektualna i fizyczną?

Posiłkować można  się  literatura fachową, poradami specjalistów, radami znajomych i rodziny, uważną obserwacją rówieśników dziecka, własnymi doświadczeniami oraz intuicją. Ważne aby przy okazji nie popadać w przesadę i nie zamęczyć dziecka  zbyt duża ilością zajęć dodatkowych i domowych. Można zapisać dziecko na  specjalistyczne zajęcia rozwojowo- sportowe, można również zapewnić mu zrównoważony rozwój w domu , należy jednak pamiętać aby nauka była cały czas również zabawą zapewniającą pewien wysiłek , rywalizacje ale i radość. Najlepiej aby dziecko nie zdawało sobie sprawy z tego, że się uczy, aby czerpało spontaniczną radość z tego co robi.

Obecnie, w dobie szybkiego rozwoju nowoczesnych technologii z duża uwagą należy wybierać zabawki służące naszym dzieciom do nauki i rozrywki. Musimy pamiętać aby eliminować te formy rozrywki, które mogą powodować agresję. Niezwykle ważne jest więc rozwijaniu logicznego myślenia, zapamiętywania, wyrabianie koncentracji uwagi, umiejętności spostrzegania istotnych szczegółów, analizowania, syntetyzowania. Dobrze aby nawet wolne chwile służyły dziecku do stymulowania jego rozwoju, w czasie wolnym od zajęć szkolnych i odrabiania obowiązkowych lekcji. Należy zapewnić dziecku rozrywkę, która pod pozorem zabawy doskonalić będzie wspomniane wyżej funkcje. Idealna do tego celu wydaje się być przenośna konsola do gier. Za pomocą tego urządzenia dziecko doskonale rozwijać będzie zarówno swój intelekt jak i sprawność raki i precyzje ruchów. Przenośna konsola dla dzieci wyposażona jest w liczne gry zręcznościowe, logiczne, sportowe. Za pomocą tej nowoczesnej  i zaawansowanej technologicznie zabawki nasze dziecko będzie się nie tylko doskonale bawiło i odprężało po dniu pełnym zajęć  szkolnych  ale i rozwijało i doskonaliło funkcje potrzebne mu do zrównoważonego rozwoju.

Przenośna konsola do gier  zapewni naszemu dziecku nie tylko wyśmienitą zabawę ale też będzie idealnym wypełniaczem wolnego czasu podczas podróży samochodem ze szkoły do domu, z wakacji czy podczas oczekiwania w kolejce do dentysty, lekarza czy w kolejce do kasy w supermarkecie.

Stopka autorska: Przenośna konsola dla dzieci – http://www.mistral-rtv.pl/konsole-do-gier-c3.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz