Przepisy na romantyczną kolację

Romantyczna kolacja kojarzy się nam najczęściej z posiłkiem spożywanym z ukochaną osobą przy nastrojowej muzyce i świecach. Na takie kolacje gotuje się najczęściej potrawy z popularnej kuchni włoskiej i podaje do nich czerwone wino. W wielu przypadkach właśnie tak wygląda romantyczna kolacja we dwoje.

Reklama

ciasto czekoladoweCzasami jednak warto spróbować zaskoczyć drugą osobę czymś innym. Dobrym rozwiązaniem będzie w tym przypadku przygotowanie ciasta czekoladowego czyli dania bardzo uniwersalnego, ponieważ chyba każdy z nas lubuje się w czekoladzie. Ciasto czekoladowe jest bardzo proste w wykonaniu, toteż każdy mało wprawiony w gotowaniu będzie w stanie je przygotować. Do jego przygotowania wystarczy zaledwie mąka pszenna, 2 tabliczki czekolady, 3 jajka i 200 gram orzech włoskich. Oczywiście dodanie tego ostatniego składnika jest zależne od naszych upodobań kulinarnych. Nie każdy przecież lubi orzechy w cieście.

Do takiego ciasta idealnie będzie pasował biały rum o lekko cytrynowym smaku. Idealnie będzie się komponował ze słodkim smakiem czekolady. Ciasto możemy także potraktować jedynie jako dodatek do głównego posiłku, które może zawierać jakieś mięso bądź makarony. Dobrym pomysłem na przygotowanie ciekawej kolacji będzie przygotowanie sałatki greckiej z kawałkami z piersi kurczaka. Jest to posiłek małokaloryczny, a jednocześnie smaczny i dostarczający do organizmu najcenniejsze dla naszego organizmu minerały i witaminy.

Stopka autorska: Ciasto czekoladowe – http://www.poszukiwacz-smaku.pl/ciasto-czekoladowe/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.2/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz