Przetworniki WDR w kamerach przemysłowych

Nowoczesne rozwiązania wizyjne stają się niezwykle powszechne. Znajdują swoje zastosowanie w przedsiębiorstwach, punktach usługowo-handlowych, instytucjach a także na prywatnych posesjach.

Reklama

kamera CCTV

Aby poprawnie zainstalować monitoring CCTV należy spełnić kilka bardzo istotnych warunków. Elementarny lecz niezwykle ważnym zagadnieniem jest prawidłowe rozlokowanie urządzeń dozorowych. Oświetlenie to strategiczny czynnik wpływający w głównej mierze na wydajność pracy dozorowego urządzenia CCTV. Ogromnym błędem jest ich instalacja w miejscach cechujących się duża intensywnością nasłonecznienia. Obecnie niemal każda stalowa obudowa z ramieniem mocującym posiada specjalny daszek który zapobiega prześwietleniu kadru.

Najlepiej jest zakupić kamery posiadające wbudowaną funkcję WDR ( Wide Dynamic Range). Telewizja przemysłowa wzbogacona o opisywane najnowsze rozwiązanie techniczne pozwala na traktowanie każdego osobnego pixela jako osobnego przetwornika analogowo-cyfrowego. Każdy z nich posiada swój indywidualny czas w jakim narażony jest na działanie nadmiernego oświetlenia. Rozwiązanie to pozwala na zabezpieczenie zarówno przed niedostatecznym oświetleniem jak i prześwietleniem obrazu.

Dotychczas stosowane kamery analogowe nie były w stanie bezbłędnie wychwycić wszystkich dostępnych detali obrazu. Możliwe było obserwowanie wyłącznie obszarów o dobrym naświetleniu natomiast tam gdzie było ono zbyt słabe lub intensywne samoistnie powstawały niechciane ,,maski prywatności”. Tylko zastosowanie kamery CCTV wyposażonej w przetwornik WDR pozwala na wyeliminowanie tego typu niedopracowań obrazu. Najlepsze efekty przynosi równoczesne zastosowanie WDR z systemem Night Vision. W sytuacji gdy poziom oświetlenia spadnie poniżej niezbędnego minimum, kamera automatycznie przejdzie w tryb pracy B/W. Nowoczesne rozwiązania techniczne pozwalają na budowanie całodobowych, skutecznych systemów telewizji przemysłowej.

Opisywane rozwiązania techniczne sprzyjają dozorowi w miejscach o dużym natężeniu ruchu (wejścia wyjścia, korytarze). Przetwornik znacznie zwiększa szanse na poprawne zidentyfikowanie twarzy i numerów rejestracyjnych. . Wide Dynamic Range to nieodzowny element  każdej profesjonalnej kamery CCTV.

Stopka autorska: monitoring – http://www.germano.pl/55-kamery-kompaktowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz