Przewaga dermokosmetyków nad zwykłymi kosmetykami

Współcześnie wiele osób cierpi z powodu dolegliwości skórnych, a z roku na rok liczba ta stale się zwiększa. Dzieje się tak dlatego, że otaczające nas środowisko, produkty spożywcze oraz tradycyjne kosmetyki zawierają w sobie coraz więcej sztucznych dodatków. Naprzeciw tym problemom wychodzą specjalistyczne dermokosmetyki.

Reklama

Są to produkty hipoalergiczne, pozbawione konserwantów, sztucznych barwników i zapachów. Dermokosmetyki sprzedawane są zwykle w aptekach lub specjalistycznych sklepach, gdzie nad doborem odpowiedniego preparatu do skóry problemowej czuwa farmaceuta lub inna osoba posiadająca przeszkolenie w tym temacie. Taka osoba dopasuje właściwy preparat do danego problemu skóry oraz może zaproponować odpowiedni schemat pielęgnacji.

Dermokosmetyki do pielęgnacji skóryObecnie na rynku istnieje wiele laboratoriów kosmetycznych posiadających specjalistyczne linie dermokosmetyków stworzonych do różnych typów skóry i ich problemów. Należy pamiętać, że każdy jest inny i wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Mając skórę trądzikową powinniśmy sięgać po inne preparaty dermokosmetyczne niż w przypadku skóry naczynkowej. Zwykle istnieje cała linia dermokosmetyków dedykowanych konkretnemu problemowi, w której dostępne są kremy na dzień i na noc, preparaty do mycia twarzy, takie jak żele, mleczka czy płyny micelarne, a także toniki, maski czy  peelingi. Istnieją też specjalne linie dermokosmetyków dedykowane skórze dojrzałej, gdzie pojawiają się pierwsze zmarszczki. Należy pamiętać również o specjalnej pielęgnacji dzieci i niemowląt. Tworzone dla nich dermokosmetyki są bardzo delikatne, zawierają tylko sprawdzone, hipoalergiczne składniki i posiadają szereg badań, dzięki którym mamy pewność, że są bezpieczne dla malucha. Na rynku dermokosmetyków pojawia się także coraz większa grupa preparatów dedykowana kobietom w ciąży i karmiącym. Podobnie jak dermokosmetyki dla dzieci są one bardzo delikatne i zawierają sprawdzone, naturalne składniki takie jak: masło kakaowe, lanolina, pantenol i witaminy.

Stosując dermokosmetyki zamiast zwykłych kosmetyków mamy pewność, że nie uczulą nas i nie podrażnią. Często dermokosmetyki są polecane przez lekarzy dermatologów jako preparaty wspomagające leczenie wielu poważnych schorzeń takich jak: trądzik różowaty, łuszczyca, skóra atopowa czy przebarwienia.  Warto wybierać dermokosmetyki zamiast popularnie stosowanych kosmetyków drogeryjnych, bo tylko wtedy mamy pewność, że nie zaszkodzimy swojej skórze, a ona odwdzięczy nam się pięknym, zdrowym i młodym wyglądem.

Stopka autorska: Dermokosmetyki – http://sintiva.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz