Jakie są przyczyny impotencji i jak ją leczyć?

Impotencja jest poważną dolegliwością, dotykającą coraz większą grupę mężczyzn. Problemy z potencją ma co dziesiąty mężczyzna na świecie. Większość z nich ma od 40 do 60 lat, młodsi panowie są również narażeni. Jakie są przyczyny impotencji?

Reklama

impotencjaImpotencja jest dla mężczyzny wstydliwym problemem, dotyka bowiem najbardziej intymnej, a jednocześnie niezwykle ważnej sfery życia. Powoduje zaniżone poczucie własnej wartości,  brak satysfakcji seksualnej, utratę chęci do życia, depresję, wyizolowanie społeczne. Często też wywołuje sytuacje stresowe, konflikty z partnerką.

Przyczyny impotencji

Jeszcze do niedawna sądzono, że w większości przypadków przyczyną są zaburzenia na tle psychogennym. Dzięki obecnej diagnostyce wiadomo, że w prawie 70% przypadków impotencji ma podłoże organiczne, procent ten wzrasta wraz z wiekiem mężczyzn. Zaburzenia wzwodu bardzo często  wywoływane są przez wiele powiązanych ze sobą problemów np. psychicznych, zdrowotnych,  niezdrowy styl życia. Znaczenie mają też: ogólny stan zdrowia, aktualne i przebyte choroby, wpływ zażywanych leków, tryb życia i nałogi, również starzenie się organizmu. Przykładowo cukrzyca nie tylko powoduje osłabienie libido, lecz także zaburzenia erekcji u 40–60% chorych mężczyzn. Inne schorzenia to nadciśnienie i miażdżyca.

Leczenie

Większość rodzajów impotencji leczy się odpowiednimi środkami farmakologicznymi, które przeważnie są na receptę. Istnieją również środki bez recepty, w których skład wchodzą tylko naturalne składniki, zalecane są mężczyzną z łagodnymi i umiarkowanymi zaburzeniami potencji.  Środki bez recepty poprawiające potencję, nie wywołują skutków ubocznych, stosowane są głównie przy leczeniu impotencji psychogennej.

Stopka autorska: środki – http://www.aptekaintymna.pl/sklep/category.php?id_category=19

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz