Przydatność automatów pozycjonujących w procesie pozyskiwania linków

Zaczynając swoją historię z pozycjonowaniem stron nie zawsze zauważamy konieczność korzystania z wielu dostępnych systemów wspomagających dodawanie linków. Aczkolwiek z biegiem czasu, kiedy zdobywana wiedza o zagadnieniach pozycjonowania wzrasta, a nam przybywa klientów, czy też własnych projektów, zaczynamy zauważać, że nie możemy na piechotę kontynuować całej potrzebnej pracy. Wtem rozpoczynają ciekawić nas odpowiednie aplikacje, które w magiczny sposób oszczędzają nasz czas.

Reklama

Pierwszym oprogramowaniem, w które powinien wzbogacić się niemal każdy rozwijający się pozycjoner, jest dodawarka do precli oraz katalogów. Zakup aplikacji powinien nawiązywać do własnych potrzeb i zdobytego doświadczenia. Jeśli nie zależy nam na super szybkim dodawaniu setek tysięcy linków, możemy sprawdzić usługi mniej zaawansowanych dodawarek, często funkcjonujących bez wymogu opłacania dla nich dodatkowego hostigu i domeny. Dodawarki profesjonalne tworzone są zwykle dla firm pozycjonujących lub zaprawionych w boju specjalistów SEO. Oprócz osobnego serwera potrzbują one dodatkowo znajomości kodu HTML, PHP, a także niemałej wiedzy z dziedziny SEO. Czasami za używanie tych zaawansowanych narzędzi pobierana jest niemała opłata abonamentowa.

kula ziemska

Osoby więcej obeznane w pisaniu programów pod przeglądarki, np. w w języku Python, mogą sprawdzić się w stworzeniu swojej dodawarki, jak również pokrewnych narzędzi wspomagających proces pozycjonowania. W sieci istnieje wiele bibliotek, wykonujących na przykład zdalne umieszczanie wpisów na blogach, a nawet ich późniejszą edycję. Posiadając mocne podstawy programowania można już spróbować napisać takie oprogramowanie na prywatny użytek. Stanowi to dużo łatwiejsze przedsięwzięcie, aniżeli zaprogramowanie programu dla innych pozycjonerów, gdyż nie trzeba go specjalnie zabezpieczać – gdy wiemy jak z naszego narzędzia właściwie korzystać.

Podsumowując, prędzej lub później, niemal każdy specjalista SEO odczuje konieczność pomagania sobie zestawem programów, bowiem znacząco upraszczają one codzienne obowiązki, przynosząc więcej dochodów w dużo krótszym czasie. Od momentu zaimplementowania dodawarek oraz innych automatów zwykle okazuje się, że mamy kilkukrotnie więcej czasu na optymalizację serwisów, a także na tworzenie wartościowych treści dla użytkowników. Właśnie dlatego najczęściej fundusze zainwestowanie w automat do pozycjonowania zwraca się już w kilka miesięcy. Nie pozostaje chyba nic innego jak gorąco zachęcić młodych pozycjonerów do rozeznania się w temacie dostępnych na rynku dodawarek.

Stopka autorska: dodawarka do precli – http://blogadder.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz