Jak sprawić żeby odchudzanie było przyjemne?

odchudzanieCzy sama myśl o przejściu na kolejną dietę odchudzającą spędza Ci sen z powiek? Czy każdy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów wydaje Ci się nieprzyjemny? Wiele kobiet czuje dokładnie te same emocje słysząc o jakiejkolwiek diecie. Wszyscy z nas chcą schudnąć, jednak na samo wspomnienie o najbardziej oczywistej rzeczy, potrzebnej do osiągnięcia tego celu odechciewa nam się wszystkiego. W końcu kto chciałby zamienić swoje ulubione potrawy na jedzenie którego kompletnie nielubi. Twój sposób na odchudzanie, powinien sprawiać Ci przyjemność w każdym jego aspekcie, inaczej wywołasz u siebie tylko negatywne emocje i w końcu się poddasz.

Reklama

Odchudzanie powinno być odkrywaniem nowych sposobów na prowadzenie zdrowszego życia. Znacznie łatwiej będzie Ci stracić na wadze np. poprzez lepsze kontrolowanie wielkości swoich posiłków. Dzięki pominięciu stosowania konkretnych diet, a skoncentrowaniu się bardziej na kontrolowaniu tego co zjadasz, zajdziesz znacznie dalej bez większego wysiłku i negatywnych emocji. W każdym wyzwaniu pojawiają się przeszkody, jednak przy odpowiednim nastawieniu i długoterminowym myśleniu będzie Ci je znacznie łatwiej przezwyciężyć. Odchudzanie powinno stać się dla Ciebie ciągłymi zmianami na lepsze i zdrowsze życie.

Jeśli będziesz lubiła nowe zmiany, to znacznie łatwiej będzie Ci do nich przywyknąć na stałe. Załóżmy że bardzo lubisz jeść np. czekoladę, ale postanawiasz przejść pewnego dnia na dietę nisko-węglowodanową, co automatycznie wyeliminuje ten produkt z Twojego menu, to czy będziesz z tego powodu szczęśliwa? Czy będzie to łatwa zmiana? Odpowiedź jest oczywista. Zmiana swojej diety na taką, która nie pozwala Ci jeść Twoich ulubionych produktów czy potraw będzie katorgą skazaną z góry na porażkę.

Najlepszą dietą odchudzającą jest nie przechodzenia na żadną z nich. Dzięki takiemu podejściu Twoje życie stanie się znacznie prostsze, a całą energię jaka Ci zostanie będziesz mogła skupić na bardziej istotnych rzeczach, które pomogą Ci schudnąć. Ciągłe zmiany na lepsze w dłuższej perspektywie czasu okażą się znacznie skuteczniejsze niż kolejna dieta cud. Skuteczne odchudzanie nie wymaga żadnych trików i diet, wystarczy zdrowy rozsądek.

Stopka autorska: odchudzanie – http://odchudzanieblog.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.8/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz