Przyszłość seo copywritera

Podczas gdy wszyscy mówią tylko o tym, że politechniki wracają do łask, za dziesięć lat będzie zapotrzebowanie na specjalistów, a humaniści nie mają przyszłości, ja mam dla Was inną radę. Zacznijcie pracować jako copywriterzy. E-biznes coraz bardziej się rozwija, osoby prowadzące strony internetowe bardzo chętnie kupują gotowe teksty, a więc zdalni pisarze mają ogromne pole do popisu.

Reklama

Nie potrzebujesz specjalistycznego wykształcenia

copywriterNajlepiej zacząć jak najwcześniej, bo do tej pracy nie trzeba mieć żadnego konkretnego wykształcenia, a najbardziej pożądane cechy to talent i kreatywność, których nie nauczy żadna szkoła. Jeśli masz 19, 30 czy 56 lat i wiesz, że potrafisz pisać tak, by przyciągnąć czytelników, nie wahaj się, bo copywriting to zajęcie dla każdego niezależnie od wieku. Istotna jest wiedza tematyczna i spore doświadczenie. Seo copywriter oprócz pisania tekstów na blogi i strony internetowe może też wymyślać hasła reklamowe. Z tym, że ten rodzaj pracy może wymagać wykształcenia humanistycznego lub reklamowego. Najczęściej obowiązki zawodowe realizuje się w agencjach reklamowych.

Ile może zarobić profesjonalny seo copywriter?

Wynik zależy od osobistej efektywności i akordu. Chyba, że w grę wchodzi etat. Wtedy stawka może zostać uzależniona od normy dziennej oraz dodatku motywacyjnego. Jeśli zaś pracuje w domu to jego indywidualna sprawa. Zarabia za to co napisze i ile napisze. Może sam ustalać cenę za zlecenie, ale często to zleceniodawca decyduje ile zapłaci copywriterowi. A więc zarobki mogą być przeróżne, od kilku złotych (w przypadku tych najbardziej leniwych i najmniej produktywnych) do kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Zacznij prowadzić swojego bloga autopromocyjnego

Przydatną rzeczą w pracy seo copywritera jest blog lub strona internetowa. Może zarabiać na samym jej prowadzeniu, a przy okazji reklamować swoje usługi. Gdy potencjalni klienci zobaczą, że teksty, które zamieszcza na swoim blogu są ciekawe i wartościowe, sami będą prosić o wykonanie zlecenia. Dobry seo copywriter może pozyskać stałych klientów, którzy częściej będą zlecać pisanie tekstów oraz proponować wyższe stawki. Jedynym minusem tej pracy jest to, że siedząc w domu cały czas trzeba być gotowym na nowe zlecenia i jeśli chce się zarobić trzeba wytrwale pisać. Bo pieniądze dostaje się nie za to ile siedzi się w pracy, a za to ile się zrobi. Dlatego należy być gotowym na to, że klienci mogą przysłać niespodziewanego maila w niedzielne popołudnie, a zlecenie zrobione ma być na wieczór. Ale myślę, że mimo tego nie należy się zniechęcać do pracy copywritera, bo kto by nie chciał być sam sobie szefem i decydować o tym jaką mieć dniówkę?

Ciekawe pole rozwoju zawodowego

A więc jak widać zawód copywritera to ciekawa praca z przyszłością, bo internet coraz bardziej się rozwija, a jego wartość tworzą specjalistyczne teksty seo. Biznes bez wychodzenia z domu? Jasne! To właśnie seo copywriting. Zastanów się. Może i Ty spróbujesz w nim swoich sił.

Stopka autorska: Seo copywriter – http://pisanie-online.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz