Zakopane przygotowane na Puchar Świata w skokach

Puchar świata w skokach w narciarskich to wydarzenie nie tylko w kraju, ale także za granicą. Raz do roku oczy całej narciarskiej Polski i Europy są zwrócone w stronę polskich Tatr. To jedno wielkie święto pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Tysiące ludzi przez 3 dni dopinguje i bawi się na trybunach. Sami zawodnicy podkreślają, iż atmosfera na zawodach jest wspaniała i nigdzie na świecie nie ma tak żywiołowo reagującej publiczności. Największy doping jest oczywiście podczas skoków polskich zawodników. Niekoniecznie tych najlepszych – dopingowani są wszyscy nasi skoczkowie, bez względu na staż w reprezentacji.

Reklama

Zakopane

Z roku na rok organizacja zawodów jest coraz lepsza. Zakopane jest zawsze odpowiednio przygotowane na tysiące kibiców przyjeżdżających na Puchar Świata w Zakopanem. Tym bardziej iż Zakopane stara się o zorganizowanie olimpiady zimowej. Musi się pokazać i potwierdzić swoje inspiracje.

Ważna rzeczą podczas konkursów jest zakwaterowanie dla gości. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – prywatne pokoje, schroniska młodzieżowe czy apartamenty w Zakopanem są w wielu miejscach miasta i w zróżnicowanych cenach.

Minusem ( kiedy się to zmieni? ) jest powrót do domu. Niestety Zakopane jest ubogie w infrastrukturę drogową. Wąska trasa do Zakopanego tzw. Zakopianka nie jest w stanie pomieścić tyle samochodów co powoduje iż wyjazd z miasta zajmuje kilka godzin. Lepsza sytuacja wygląda jeśli chodzi o kolej. Aczkolwiek w tej kwestii Zakopane musi zdecydowanie się poprawić.

Niemniej dla każdego fana skoków narciarskich puchar świata to pozycja obowiązkowa.

Stopka autorska: apartamenty w Zakopanem – http://www.apartamenty-zakopane.net.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz