Ręcznie tworzone oświetlenia

W każdym domu oświetlenia są bardzo ważne i dostosowane do wielkości i rodzaju pomieszczenia. Większość osób decyduje się na masowe rozwiązania, ale niektórzy szukają firm specjalizujących się w tworzeniu świateł, których nie można spotkać nigdzie indziej. Czy warto za coś takiego zapłacić?

Reklama

Dostanie lampy, żyrandola czy innych rodzaju oświetleń w obecnych czasach nie jest żadnym problemem. Tysiące sklepów internetowych i potężne sieci budowlane zasypują nas licznymi propozycjami. Niektórzy szukają jednak czegoś więcej – Pragną unikalności i wtedy właśnie szuka się firm oferujących ręcznie robione oświetlenia. Oczywiście w porównaniu do masowo produkowanych lamp i żyrandoli, jest to dużo droższe rozwiązanie. Jednak efekt końcowy pozwala zapomnieć o cenie jaką przyszło nam zapłacić za powstanie takiej jakości.

Firm specjalizujących się w ręcznie robionych oświetleniach nie ma w Polsce dużo. Sam projekt oświetlenia zajmuje wiele godzin pracy, a od projekty do realizacji jest jeszcze dłuższa droga. Czy warto czekać? Poniżej prezentuję kilka zdjęć w wykonaniu firmy Lunique, której realizacje zostały docenione na całym Świecie.

Zdjęcia pochodzą z galerii Lunique

Oczywiście zdjęcia nie są w stanie oddać w 100% efektu, który ma miejsce, gdy widzimy te oświetlenia z odległości kilku metrów. W przypadku firm zajmujących się oświetleniami, rzadko kiedy spotyka się sytuację, w której pytamy o zakup lampy czy żyrandola. Każdego dnia widzimy setki oświetleń i dużo trzeba, aby wywołać podziw. Te kilka zdjęć z pewnością wywołało taki efekt, a każda osoba, która widziała te realizacje na żywo, będzie pytała się o firmę, która je wykonała.

Taka sytuacja ma miejsce nie tylko jeśli chodzi o oświetlenia, ale w każdej branży na Świecie. Masowe rozwiązania mogą być dobre i atrakcyjne cenowo, ale te ręcznie tworzone zapadają nam na długo w pamięci. Niekoniecznie trzeba decydować się na zatrudnienie firmy, ale można spróbować stworzyć piękne oświetlenia własnymi siłami.

W internecie jest mnóstwo ciekawych poradników o tym w jaki sposób stworzyć unikalną lampę czy żyrandol. Nie wymaga to dużych pieniędzy a jedynie zdolności manualnych i trochę czasu. Im większy efekt chcemy osiągnąć tym trudniejsze będzie wykonanie, a więc na początku nie stawiajmy poprzeczki zbyt wysoko. Nasze ręcznie wykonane oświetlenie sprawi nam znacznie więcej radości, a i z pewnością zostanie zauważone przez odwiedzających nas gości, bo – jak wspomniano na początku – unikalność zawsze przyciąga wzrok.

Z pewnością nie uda się stworzyć takich oświetleń jak te widoczne na zdjęciu, ale nie istnieją ludzie, którzy znają się na wszystkim. Firma Lunique zajmuje się oświetleniami od 6 lat i ciężko nadrobić taką wiedzę i doświadczenie w ciągu kilku dni czy miesięcy. Pozostaje w tym momencie postawić pytanie osobom urządzającym właśnie mieszkanie.

Zdecydujecie się na masowe czy może poszukacie unikalnych rozwiązań w swoim domu?

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz