Regularne badania podstawą zdrowia

Współcześnie coraz więcej osób cierpi z powodu chorób cywilizacyjnych, ale również z uwagi na zaniedbania własnego zdrowia. Życie w stresie i pośpiechu, wypełnienie dnia obowiązkami i brak wolnego czasu powodują, że nie tylko zaniedbuje się własne zdrowie psychiczne i potrzebę relaksu, ale również nie ma czasu na regularne wizyty u lekarza.

Reklama

Tymczasem to właśnie regularne badania w gabinetach specjalistycznych są doskonałą ochroną przed rozmaitymi chorobami, które można zwalczać na wczesnym etapie. Sprawdźmy, jakie badania należy wykonywać w równych odstępach czasowych.

Badania okresowe

Większość sporych miast, jak np. Olsztyn, ma przychodnię jak Centrum Polkard – specjalistyczną, rozbudowaną i oferującą szeroki zakres badań z różnych dziedzin. To sprawia, że w jednym miejscu można wykonać kilka różnych badań okresowych bez konieczności udawania się do rożnych specjalistów. Podstawowym zabiegiem jest oczywiście badanie krwi, a także wykonanie USG jamy brzusznej, zwłaszcza w przypadku osób po 40. roku życia. Dodatkowo kobiety powinny przynajmniej raz w roku odwiedzić gabinet ginekologiczny, gdzie wykonane zostanie badanie USG oraz cytologia. Z podobną częstotliwością każdy powinien odwiedzać gabinet stomatologiczny – pozwoli to zapobiec rozwojowi próchnicy i tworzeniu się stanów zapalnych przy chorych zębach.

Dostęp do specjalistów

Centrum Polkard to przychodnia obsługująca Olsztyn i okolice, a jednocześnie oferująca dostęp do specjalistów z różnych dziedzin. Prócz badań okresowych pozwala to również na szybkie umówienie wizyty u lekarza z konkretnej specjalizacji, co jest dalszym krokiem w diagnostyce w przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów. Szybka reakcja na objawy, które uważane są za powszechne, np. cierpnięcie i puchnięcie nóg, skoki wagi, bóle głowy czy bóle stawów, pozwala na szybką reakcję w obliczu rozwijającej się choroby. Naturalnym stanem rzeczy w przypadku zdrowego człowieka jest brak bólu, dlatego wszystkie objawy bólowe, które występują na co dzień, powinny być powodem do niepokoju oraz wizyty u specjalisty. Dzięki szybkiemu dostępowi do lekarzy różnych specjalizacji można znacznie usprawnić proces powrotu do zdrowia.

Dbałość o własne zdrowie leży w gestii każdego człowieka. Czas, który poświęca się na wykonywanie badań nigdy nie jest czasem straconym; nawet jeśli okaże się, że dolegliwości nie są związane z żadnych poważnym schorzeniem, to minimalizowany jest stres związany z obawą przed chorobą.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz