Reklama na facebooku – czy warto?

Facebook jest obecnie najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie. Niemal siedemset milionów zarejestrowanych użytkowników mówi samo za siebie. O Facebooku powstały prace naukowe, książki, komiksy, gry komputerowe, a nawet filmy.

Reklama

facebookMedioznawcy uknuli niedawno powiedzenie brzmiące, „jeżeli nie ma Cię na FaceBooku to nie istniejesz”. Socjologowie idą im w sukurs i potwierdzają tę tezę badaniami. Spadek życia społecznego i towarzyskiego wśród osób nieposiadających konta w serwisie jest wyraźny. Również przedsiębiorstwa, czy inicjatywy kulturalne nieposiadające swojej strony w projekcie Zuckerberga skazywane są na mniejsze zainteresowanie. Jak, więc promować się w „twarzo – książce”?

Przede wszystkim należy założyć konto typu strona, lub „fan page”. Prowadzenie działalności z perspektywy zwyczajnego użytkownika jest zdecydowanym błędem. Kolejnymi krokami, aby stać się bardziej rozpoznawalnymi jest aktywne uczestnictwo w grupach tematycznych, stronach gwiazd, przedsięwzięć i tym podobnych. Dobrze jest wykorzystać sieciowy charakter i publikować informacje na stronach naszych znajomych. Warto także tagować zdjęcia, „lubić” zdjęcia i statusy innych oraz wszelkie formy aktywności, dzięki, którymi informacja o nas pójdzie w świat. Facebook działa niczym spirala. Dzięki prostemu schematowi informacje rozprzestrzeniają się w niesłychanym tempie. Przyjmując w założeniu, że każdy użytkownik ma stu znajomych, to publikując informację w ich profilach dotrzemy aż do dziesięciu tysięcy! Dlatego warto rozważyć możliwość także płatnej reklamy na facebooku.

Facebook daje możliwość także płatnych reklam. Tutaj, serwis udostępnia nam możliwość reklam płatnych za wyświetlenie, a drugich za kliknięcie i wejście na naszą stronę. Pierwsze polecane jest w momencie, gdy makra pojawia się na rynku i potrzeba ludzi z nią zapoznać. Drugi zaś polecany jest sklepom, lub stronom, którym bardziej niż ilość wejść zależy na konkretnych wejściach.

Jeżeli szukacie konkretnych rozwiązań dotyczących kampanii reklamowych na portalach społecznościowych to powinniście zlecić sprawę profesjonalnej agencji sem.

Stopka autorska: reklamy na facebooku – http://www.wildfire.pl/facebook

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz