Reklama w Google – czy warto inwestować?

Posiadając własną firmę, zapewne nie raz zastanawiałeś się jak dotrzeć ze swoją ofertą do szerszego grona odbiorców, nie wydając przy tym zbyt wiele pieniędzy. Jak wiadomo sposobów może być wiele; radio, telewizja, prasa kolorowa oraz internet. Z doświadczenia wiem, że pierwsze trzy możliwości wymagają sporych nakładów finansowych, o tyle przy reklamie internetowej środki potrzebne na promocję, nie muszą być już tak spore.

Reklama

googleZapewne w tym momencie nie mając prędzej styczności z tym typem reklamy, zastanawiasz się, o co chodzi i jak się do tego zabrać. Aby nie trzymać Cię więcej w niepewności, postaram się przybliżyć temat prosto i przejrzyście. Otóż wśród osób obeznanych z tematem funkcjonuje takie pojęcie jak SEO (z ang. search engine marketing). W Polsce nazwa ta tłumaczona jest, jako optymalizacja stron internetowych lub pozycjonowanie. Pozycjonowanie stron w Google to najlepsza, najtańsza i najefektywniejsza metoda promocji firmy (strony firmowej) w internecie, a dokładniej w wyszukiwarkach. Nierzadko kilkukrotnie tańsza niż tradycyjna reklama. Od razu dodam, że Google w naszym kraju ma monopol, dlatego promocję głównie warto zacząć od tej wyszukiwarki.

Reklamować możemy się sami, np. za pomocą udostępnionych płatnych narzędzi takich jak Google Adwords (linki sponsorowane), wpisów w wartościowych katalogach stron, umieszczania artykułów w serwisach tematycznych, wpisów i komentarzy na blogach lub forach.  Jeśli nie czujesz się na siłach lub nie masz na wykonywanie tych czynności za wiele wolnego czasu, zleć to zadanie agencji SEO lub freelancerowi, tzw. pozycjonerowi  pracującemu na własny rachunek. Pamiętaj jednak, że przed zawarciem umowy warto przeprowadzić mały wywiad mający na celu sprawdzić, jakie firma lub dana osoba stosuje metody pozycjonowania, czy ma jakieś sukcesy, może się nimi pochwalić, czy stosuje wskazówki i zalecenia Google, jakich narzędzi używa, jaki jest minimalny okres umowy i od ilu słów kluczowych zaczyna współpracę oraz ile wyniesie pozycjonowanie poszczególnej frazy dla naszej strony.

Posiadając te informacje, powinieneś dokonać właściwego wyboru, nie narażając swojej strony na żadne sankcje ze strony Google, zapewniając sobie wysokie pozycje.

Stopka autorska: Pozycjonowanie stron w Googlehttp://web-promotor.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz