Reportaż ślubny krok po kroku

Decydując się na skorzystanie z usług, jakie proponuje fotograf, należy wiedzieć, czego możemy się po takiej współpracy spodziewać. Oczywiście, wszystko zależy od konkretnego wykonawcy, my jednak chcielibyśmy przybliżyć, krok po kroku, jak wygląda typowy i najczęściej wybierany przez młode pary reportaż ślubny.

Reklama

zdjęcie ślubneFotografia ślubna zmieniała się z pewnością na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat i dziś branża ta oferuje niezwykle kompleksowy zakres usług. Najczęściej, reportaż z wielkiego dnia rozpoczyna się już w momencie przygotowań. Na zdjęciach możemy więc mieć uwiecznione wykonywanie fryzury i makijażu panny młodej czy zawiązywanie krawata i przypinanie butonierki pana młodego.

Kolejnym etapem jest uwiecznienie na fotografii błogosławieństwa udzielanego przez rodziców, następnie wykonawca przenosi się wraz z gośćmi i młodymi do kościoła lub urzędu stanu cywilnego, aby móc upamiętnić chwile zawarcia związku małżeńskiego. Po ceremonii czas na zdjęcia podczas składania życzeń i obsypywania pary młodej ryżem czy grosikami. Ostatnim zazwyczaj etapem uwieczniania wielkiego dnia jest reportaż z wesela.

Fotografia ślubna  zmieniła się pod względem oferty sesji plenerowych. Dawniej odbywały się one zwykle w dniu wesela, dziś panuje trend, aby ten rodzaj reportażu wykonać w innym terminie. Państwo młodzi są już zrelaksowani, podchodzą do sesji bardziej na „luzie”, co z pewnością przekłada się na bardziej naturalne i spontaniczne fotografie.

Stopka autorska: Fotografia ślubna – http://krzysztofmazurkiewicz.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz