Proces rezerwacji tanich biletów lotniczych

Tanie linie lotnicze, raz na jakiś czas kuszą nas niezwykłymi promocjami. Promocje te dotyczą biletów za przysłowiową złotówkę, jednak powinniśmy sobie zdawać sprawę, iż końcowa cena takowego biletu, jest zdecydowanie wyższa.

Reklama

samolot pasażerskiZacznijmy od początku, a mianowicie od sytuacji, kiedy to email lub na którejś ze stron internetowych ujrzymy ciekawą promocję na bilety lotnicze. Z tego też powodu, często ulegamy emocjom i liczymy, iż uda się nam polecieć za naprawdę niską cenę np. do Barcelony czy Rzymu.

Jednak droga, od pierwszego etapu rezerwacji do potwierdzenia biletów i otrzymania ich na email, jest niezwykle długa. Przede wszystkim, wyjściowa cena rzeczywiście jest za dany bilet, na dane połączenie. Natomiast, przechodząc przez kolejne etapy rezerwacji, musimy wiedzieć, iż doliczone zostaną liczne dodatkowe opłaty. Bilety lotnicze mają to do siebie, iż oprócz miejsca w samolocie, jesteśmy zmuszeni płacić zarówno za opłaty lotniskowe, jak i podatki. Dlatego, w momencie klikania w dalsze kroki rezerwacji, cena naszego biletu ulegnie zwiększeniu.

Dodatkowo, jeżeli lecimy tanimi liniami, to musimy mieć świadomość, iż przysługuje nam tylko jeden bagaż podręczny, który nie może przekraczać konkretnych rozmiarów, a jego waga, w zależności od linii lotniczej, waha się w granicach od 10 do 15 kg.

Osoby, które wiedzą, iż w podróż, będą potrzebowały zabrać więcej rzeczy, będą zmuszone do wykupienia dodatkowego bagażu. I tutaj ponownie, w zależności od linii lotniczej, taki bagaż dodatkowy, pozwala na zabranie 15, 20, a nawet w przypadku węgierskiego przewoźnika lotniczego, nawet 32 kg. Oczywiście dokupienie tego rodzaju bagażu, sprawi iż będziemy musieli doliczyć do ceny biletu kilkadziesiąt złotych.

Każdy kto myśli, iż na tym etapie kończy się kalkulowanie ceny biletu, jest w błędzie. Na zakończenie musimy zapłacić za bilet, i w większości przypadków (niemal każdych) będziemy dokonywać tego rodzaju transakcji, za pomocą wypukłej karty kredytowej. Tutaj również system rezerwacyjny naliczy dodatkowe opłaty, około 40 złotych.

Stopka autorska: bilety lotnicze – http://www.eprzeloty.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz