Richard Avedon – amerykański fotograf

Richard Avedon to jeden z najbardziej znanych amerykańskich fotografów ubiegłego stulecia. Swoją przygodę z fotografią rozpoczął w pierwszej połowie ubiegłego stulecia i trwała ona przez kilkadziesiąt lat, dzięki czemu na bieżąco mógł on zapoznawać się z nowymi trendami w sztuce, w tym przede wszystkim w fotografii, odpowiednio dopasowując niektóre z nich do swojego stylu. Jego prace doceniane są w wielu krajach, nie tylko w Ameryce, lecz także w Europie, co zauważa się chociażby po wystawach regularnie organizowanych w wielu miastach, w tym także polskich, podczas których można podziwiać jego najważniejsze prace. Większość wystaw dzieł, jakie podczas swojego życia stworzył Avedon, znajduje się aktualnie w największych galeriach oraz muzeach Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Bardzo chętnie odwiedzane są one przez wielu pasjonatów fotografii z całego świata, którzy doceniają unikalny styl artysty oraz jego ponadprzeciętne umiejętności. Artysta ten posiadał bardzo wiele ulubionych tematyk, w zakresie których z przyjemnością rozwijał swoje umiejętności. Wśród nich do dnia dzisiejszego można zauważyć znaczące przykłady pochodzące ze świata mody. Nie bez powodu pracował on bowiem z kilkoma najbardziej znanymi magazynami mody w Ameryce, dla których regularnie wykonywał zdjęcia odnoszące się do najnowszych trendów. Jego styl oraz umiejętności pozwoliły mu znakomicie rozwijać się u boku największych kreatorów mody. Avedon przez całkiem sporo lat współpracował z takimi amerykańskimi magazynami, hak chociażby Vouge i Life, które znane są nie tylko lokalnie, lecz również w wielu innych krajach, w tym również w Europie.

Co więcej, artysta znany jest z tego, że prowadził aktywną współpracę ze znakomitymi aktorami oraz przedstawicielami innych dziedzin sztuki. Osób, które z przyjemnością zgłaszały się do niego, aby omówić szczegóły swojej sesji zdjęciowej było naprawdę sporo, a co więcej, pochodziły one z przeróżnych części świata. Avedon współpracował na przykład z Charlim Chaplinem, ale nie tylko. Wiele zdjęć wykonał także dla Marliyn Monroe oraz innych aktorów, których znakomite zdjęcia można podziwiać do dnia dzisiejszego. Doceniany był on przez naprawdę sporo osób, które zauważały ogromne możliwości prezentowane przez niego praktycznie za każdym razem, kiedy udostępniał on jakąkolwiek nową fotografię, będącą jednym z jego indywidualnych dzieł sztuki.

Stopka autorska: fotoantykwariat.pl – Avedon

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz