Rodzaje desek podłogowych

Urządzając lub remontując mieszkanie, powinniśmy dużą uwagę zwrócić na wybór odpowiedniej podłogi. Jest ona bowiem bardzo ważnym elementem wystroju każdego wnętrza. Nadaje wyjątkowy klimat, styl i charakter wnętrzom. Możemy zdecydować się na podłogi drewniane, które są ładne, eleganckie oraz dostępne w wielu kolorach, odcieniach i fakturach. Najpopularniejsze podłogi drewniane to parkiety, mozaika, lite deski podłogowe oraz panele drewniane.

Reklama

podłoga drewnianaParkiet to tradycyjna posadzka wykonana z bardzo małych deseczek, które układane są w różne wzory, takie jak jodełka czy szachownica. Materiał wykonania to najczęściej: dąb, jesion, klon, buk, brzoza, jawora, a także sosna i świerk. Kolejny rodzaj to mozaika, czyli płyty z litego drewna wykonane z niewielkich listewek. Takie podłogi drewniane układane są w kwadratowe segmenty prezentujące gotowe wzory najbardziej popularnych deseni podłóg parkietowych. Do wyboru mamy także deski podłogowe. Zazwyczaj są one wykonane z drewna sosnowego lub świerkowego. Dostępne są różne długości i szerokości desek z litego drewna. Istnieją także panele drewniane. Są one estetyczne oraz funkcjonalne i trwałe. Takie panele po instalacji nie wymagają cyklinowania i kilkakrotnego lakierowania. Zaletą takiej podłogi jest również jej szybki i łatwy montaż. Jeżeli chodzi o trwałość posadzki to najbardziej wytrzymałe są podłogi wykonane z twardego drewna. Cieszą się one największym powodzeniem.

Najtwardsze są deski podłogowe wykonane z drzew egzotycznych, natomiast najmniej odporna na uszkodzenia jest sosna. Do miejsc częściej używanych i o dużym natężeniu ruchu, lepiej wybrać twardsze drewno, które będzie bardziej odporne na uszkodzenia, wgniecenia i zarysowania. Pamiętajmy również, iż duże elementy podłogowe pomniejszają pomieszczenie, natomiast drobniejsze powiększają je wizualnie. To samo dotyczy kolorów. Ciemne podłogi drewniane wyglądają najlepiej w dużych i przestronnych pomieszczeniach. Jeżeli natomiast chcemy wnętrze optycznie powiększyć, powinniśmy zdecydować się na jasne barwy.

Stopka autorska: podłogi drewniane – http://fabrykaparkietu.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz