Rodzaje drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne znajdziemy w każdym mieszkaniu, domu, szkole, biurze, szpitalu, fabryce – dosłownie wszędzie. W każdym z tych pomieszczeń są one inne, aczkolwiek zdarza się iż w niektórych rodzajach pomieszczeń stosuje się te same rodzaje drzwi wewnętrznych. Ich wybór zależy od przeznaczenia pomieszczenia, które owe drzwi mają odgraniczać od reszty wnętrz.

Reklama

drzwi drewnianeProducent drzwi wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów może wyprodukować drzwi zarówno z drewna, materiałów drewnopochodnych, jak i stali, aluminium czy też tworzywa sztucznego, wszystko zależy od indywidualnych upodobań klientów. Do pomieszczeń mieszkalnych najczęściej wybieramy drzwi wykonane z drewna lub płyt drewnopochodnych, są one bowiem najbardziej eleganckie i gustowne, jak również idealnie komponują się z pozostałymi elementami wystroju poszczególnych wnętrz. Drzwi drewniane mogą być wykonane z drewna litego lub w technologii warstwowej. W biurach, pomieszczeniach administracyjnych czy też piwnicach świetnie sprawdzają się drzwi stalowe, są one tańsze i trwalsze jeżeli chodzi o zmiany temperatur czy zabrudzenia. Są one odporne na zniszczenia i negatywne działanie czynników takich jak światło czy też temperatura.

W pomieszczeniach, w których drzwi wewnętrzne narażone są na ciągłą eksploatację dobrze sprawdzają się drzwi wykonane zarówno ze stali jak i drewna. Takie połączenie gwarantuje niezwykłą wytrzymałość drzwi wewnętrznych. Znajdują one zastosowanie głównie w handlu, przemyśle, szkołach czy szpitalach. W pomieszczeniach biurowych często stosuje się drzwi wykonane z aluminiowej ramy wypełnionej przeszkleniem. Są one lekkie, zapewniają spokój osobie pracującej wewnątrz, a jednocześnie pozwalają na swobodną obserwację tego, co dzieje się za drzwiami.

Stopka autorska: Producent drzwi – http://www.lima-mlawa.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz