Jakie są rodzaje kursów bukmacherskich?

W dobie Internetu i masowych imprez sportowych typowanie wyników jest dla rosnącej grupy chlebem powszednim – wystarczy kilka kliknięć myszką. W tym artykule po krótce postaram się naświetlić istotny aspekt zakładów sportowych, a mianowicie format i rodzaje kursów bukmacherskich. Formaty kursów to po prostu liczby wykorzystywane do obliczenia sumy wygranej bądź szanse na wygrane zakładu. Trzy zestandaryzowane sposoby ich prezentowania to formaty: Amerykański, Brytyjski i Europejski.

Reklama

Format Amerykański

zakłady sportowe

Jest to najpopularniejszy rodzajów kursów bukmacherskich w Stanach Zjednoczonych, znany również pod nazwą kursów Moneyline. Formaty Kursów w Ameryce są różne dla słabszych i faworytów. Obstawiając zwycięstwo słabszego, rodzaj amerykański pokaże, jak dużo możesz wygrać ryzykując $100. Jeżeli kurs wynosi +350, oznacza to, że do wygrania $350 musisz postawić $100. Jeżeli wygra słabszy typ, otrzymasz $100, które pierwotnie postawiłeś plus $350, czyli w sumie $450. Obstawiając zwycięstwo faworyta, amerykański format kursów pokaże, ile musiałbyś zaryzykować, by wygrać $100. A więc jeżeli  kurs dla zdarzenia sportowego wynosi -120, oznacza to, że w celu wygrania $120 musiałbyś postawić $100. Jeżeli twój faworyt wygra, otrzymasz $120 plus postawione $100, czyli w sumie $220. W niektórych przypadkach może nie być faworyta, co oznacza symbol „pk”. W tym przypadku zysk równy jest obstawionej stawce.

Format Brytyjski

Z tego rodzaju korzysta się z niego najczęściej w Wielkiej Brytanii, nazywany jest również kursem ułamkowym. Jak to działa:  Kurs  brytyjski przemnożony przez twój zakład równa się kwocie twojej wygranej zsumowanej z oryginalnym zakładem. Na przykład, jeżeli kurs wynosi ¼ i postawisz 100₤ to w przypadku wygranej otrzymasz 25₤ plus 100₤ oryginalnej stawki – w sumie 125₤ (¼ x 100₤ + 100₤).

Format Europejski

Europejski rodzaj kursów bukmacherskich  (zwany również dziesiętnym) jest najbardziej popularny w Europie, Kanadzie i Australii. Jest najprostszym do zrozumienia formatem kursów, ponieważ do obliczenia wygranej wystarczy przemnożyć zakład przez kurs. Jeżeli kurs europejski wynosi 3.25 i postawisz 100€, w przypadku wygranej otrzymasz w sumie 325€ (3.25 x 100 €). Większość firm bukmacherskich, które oferują swoje usługi w języku polskim, korzysta z tego właśnie formatu.

Stopka autorska: Wielkiej Brytanii – http://www.bonusbonusbonus.pl/zaklady-sportowe/uk/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz