Rodzaje włosów, a ich przedłużanie

Kiedy decydujemy się na zabieg przedłużania włosów, nie ulega wątpliwości, iż chcemy, by został on wykonany jak najlepiej. Na jakość zabiegu wpływa kilka czynników, a dwa najważniejsze to metoda przedłużania oraz włosy użyte do zabiegu.

Reklama

rodzaje włosówMetod przedłużania włosów jest kilkanaście i od fryzjera zależy, którą metodę zastosuje dla konkretnej osoby. Aby wybrać tą odpowiednią trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Między innymi rodzaj włosów klientki, w jakiej są kondycji, jak długie są. Po przeanalizowaniu sytuacji należy wybrać adekwatną metodę, a następnie zdecydować jeszcze jakie włosy do przedłużania zostaną użyte. To też jest istotny czynnik, gdyż – co logiczne, jakość zastosowanych włosów wpływa na ogólny efekt przedłużania. Inna rzecz, że rodzaj włosów, które stosujemy przy tym zabiegu ma znaczenie dla późniejszej pielęgnacji prze klientkę.

Poniżej kilka popularnych rodzajów włosów do przedłużania, są to włosy naturalne, a nie syntetyczne. W pierwszej kolejności prezentuję włosy europejskie, które charakteryzują się tym, iż są miłe i miękkie w dotyku, można poddawać je stylizacji. Włosy te nie powinny być poddawane zabiegom chemicznym, takim jak koloryzacja, ondulacja. Ewentualne zmiany kolory należy konsultować ze specjalistą i to on powinien je wykonać. Włosy europejskie odpowiednio pielęgnowane służą od 3-ech do 6-ciu miesięcy.

Następnie mamy włosy indyjskie, które również są miękkie i delikatne w dotyku oraz poddają się wszelkim stylizacjom. Ten rodzaj włosa, podobnie jak poprzedni, nie powinien być poddawany zabiegom chemicznym, a lekka tonizacja koloru musi być wykonana przez specjalistę. Zaletą włosów indyjskich jest fakt, że kierunek łuski jest identyczny z kierunkiem naszych naturalnych włosów, co powoduje, iż włosy się nie plączą.

Kolejny rodzaj włosów do przedłużania to włosy słowiańskie. Te dzielimy na dwa rodzaje: racoon oraz dziewicze. Włosy słowiańskie są szczególnie cenione przez specjalistów. Cechuje je wysoka jakość i trwałość, przy jednoczesnym braku konieczności specjalnej pielęgnacji. Pierwsza odmiana racoon wyróżnia się miękkością, lekkością, i są błyszczące. Przed sprzedażą poddawane są lekkiej koloryzacji, co dodatkowo potęguje ich zdrowy wygląd. Kolejną zaletą jest ich długa żywotność, a także należy wspomnieć, że można je poddać koloryzacji.

Włosy słowiańskie dziewicze są najbardziej cenionymi przez specjalistów. Włosy te są starannie dobierane i “produkowane” jedynie w trzech państwach: Polska, Ukraina, Słowenia. Dlaczego dziewicze, gdyż włosy takie nie były nigdy wcześniej poddawane zabiegom chemicznym, ani też farbowane. Są to włosy o bardzo dużej trwałości, nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Co ważne mając na głowie te właśnie włosy, nie czujemy różnicy, gdyż zachowują się one jak nasze naturalne. Ten rodzaj włosów można farbować i co ciekawe także rozjaśniać. Dla osób szczególnie ceniących jakość.

Oczywiście wyższa jakość wiąże się z wyższymi kosztami. Aczkolwiek późniejsza wygoda, wygląd i brak konieczności szczególnej pielęgnacji z pewnością zrekompensują cenę. Jasne jest także, że wybór trzeba skonsultować z fryzjerem, gdyż to on powinien nam doradzić jaki rodzaj włosów jest dla nas najlepszy.

Stopka autorska: włosy do przedłużania – http://www.beauty-for-you.com.pl/page/wlosy_do_przedluzania

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.8/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz