Rodzaje wykładzin podłogowych

Wykładziny w naszych domach to coś powszechnego, właściwie nigdy nie zastanawialiśmy się ile jest rodzai, takowego materiały wyposażenia wnętrz, czy które są lepsze lub gorsze. Zazwyczaj kupujemy to co nam się podoba i pasuje do naszego mieszkania. Spójrzmy zatem jakiego rodzaju wykładziny podłogowe oferowane są przez producentów.

Reklama

dziecko na wykładzinieElastyczne wykładziny podłogowe to najczęściej spotykane w naszych mieszkaniach wykładziny, które dość chętnie nabywamy. Produkowane są z różnego rodzaju materiałów i dlatego też istnieje podział owych wykładzin. Elastyczne wykładziny możemy podzielić na: PVC czyli wytworzone z polichlorku winylu, kauczuku, oraz linoleum.

Wykładziny podłogowe PVC, z uwagi na swój materiał, są różnorodne. Dzięki właściwością surowców, mogą być zarówno jednowarstwowe, jak i kilku. Jeżeli szukamy czegoś mocniejszego to w gamie produktów PVC odnajdziemy m.in. wykładziny podłogowe, które wzmacnia się dodatkowo np. pianką, abyśmy przypadkiem za głośno nie stukali w podłogę.

Następnym rodzajem wykładzin elastycznych są winylowe. Z uwagi na specjalną obróbkę, podczas produkcji tego rodzaju wykładziny, w momencie kiedy zdecydujemy się na ich zakup, możemy mieć pewność iż kolor takowej wykładzin przez długi okres, nie będzie tracił nic ze swojej pierwotności. Barwienie, według specjalnych metod, zapewnia właśnie tego typu właściwość.

Ostatni rodzaj wykładzin, jaki wymieniamy to linoleum. Jest to niejako podstawa historii wykładzin podłogowych. Kiedyś mogliśmy na rynku spotkać tylko i wyłącznie linoleum. Następnie w wyniku różnorodnych działań, linoleum wyparte zostało przez choćby wykładziny produkowane z PVC. Mimo iż przez ostatnie lata linoleum było symbolem obciachu, dzisiaj znowu wraca do łask producentów, a co najważniejsze do łask konsumentów.

Mamy zatem kompletny obraz, jak dzielą się elastyczne wykładziny podłogowe, wiemy już jakie posiadają cechy, jakiego rodzaju możemy zakupić do swojego domu. Oprócz wszystkich powyższych informacji, ważne abyśmy zwracali również uwagę, na to, kto jest producentem danej wykładziny. Niestety na rynku znajduje się wiele firm, które nie zawsze oferują wysoko gatunkowe wykładziny podłogowe.

Stopka autorska: wykładziny podłogowe – http://pager.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz