Pieniądze i ich rola w naszym życiu

Pieniądze determinują wszystko. Możemy za nie kupić bardzo wiele, zaczynając od modnego ubrania, a na nowoczesnym apartamencie kończąc. Pieniądze były, są i prawdopodobnie będą nam potrzebne, by godnie żyć. Jak zdobyć szybko spore pieniądze na wymaorzone wakacje? Ciekawą propozycją dla osób potrzebujących zastrzyku gotówki, może być kredyt.

Reklama

pieniądze

O roli pieniądza w naszym życiu nie trzeba dyskutować. Za pieniądze można kupić już chyba wszystko – piękny dom, sportowy samochód, wymarzone wakacje, a według niektórych nawet miłość. Nie ważne jednak co nami motywuje, chęć posiadania pieniędzy jest w każdym z nas. Jedni z tym walczą, nie przyznając się do tego, inni natomiast, wprost przeciwnie, uważają, że rządza pieniądza napędza ich życie i motywuje do działania. Biznes, zarabianie pieniędzy w internecie, kredyty i pożyczki – to wszystko sprowadza się do jednego : do chęci posiadania pieniędzy i to najlepiej dużych.

Czy pragniemy jednak pieniędzy jedynie dla samych pieniędzy? Oczywistym jest, że nie. Pieniądze, są jedynie sposobem, za pomocą którego jesteśmy w stanie zaspokajać nasze potrzeby, nawet te najbardziej wyrafinowane.Wszystko jest tylko kwestią ilości i wartości posiadanych przez nas pieniędzy w danym czasie.

Jak szybko, tanio i skutecznie pozyskać duże pieniądze na zakup mieszkania, nowego lub używanego auta, czy też realizację życiowych marzeń? Najprostszym sposobem jest zaciągnięcie kredytu lub pożyczki. Wnioski kredytowe można złożyć praktycznie w każdym banku, na poczcie lub jeśli wolimy w sposób bardziej wygodny i bez kolejek – wniosek można złożyć też przez internet.

Gdy już podejmiemy decyzje o doborze rodzaju kredytu, warto zapoznać się z ofertami kredytowymi wielu różnych banków, aby wybrać tę jedyną, najlepszą opcje.

Dla każdego z nas, wyrażenie „najlepszą opcję” może oznaczać jednak coś zupełnie odmiennego. Jedni mogą zdecydować się na wzięcie kredytu czy też pożyczki z niskim oprocentowaniem, ale na bardzo długi okres spłaty kredytu. Dzięki temu, każdego miesiąca będziemy płacili mniejszą ratę, jednak wysokość całego kredytu będzie nieco wyższa, niż w przypadku osoby, która zdecyduje się na kredytowanie swych celów w bardzo krótkim okresie spłaty rat. Należy się jednak liczyć z tym, iż wysokość rat za każdy miesiąc spłaty kredytu może być zdecydowanie wyższa od rat rozłożonych na na przykład 20 lat. Decyzje o wzięciu kredytu, każdy powinien więc podjąć sam, najlepiej po dokładnym przemyśleniu swoich celów, potrzeb i budżetu z jakiego zamierzamy finansować nasz kredyt czy pożyczkę.

www.kredytyfinansowe.com

Stopka autorska:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Kredyt daje złudne wrażenie posiadania pieniędzy. Złudne – bo to nie nasze pieniądze. Branie kredytu np. na „rozkręcenie” interesu, czy ogólnie – na cokolwiek związanego z firmą, co pozwoli nam ten kredyt w przyszłości nie tylko spłacić, ale i na tym zarobić, ma sens. Dla mnie osobiście branie kredytu na wycieczkę czy kupno ubrań – to głupota.

    VN:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz