Różnice pomiędzy kontem dla studenta a kontem standardowym

W bankach można otworzyć wiele rodzajów kont osobistych. Niektóre są przeznaczone wyłącznie dla ściśle określonych grup odbiorców. Taką grupą są niewątpliwie studenci.

Reklama

konta różnice

Można by się zastanawiać, dlaczego w ogóle banki zajmują się studentami, jako ważnymi dla nich klientami, skoro ci wcale nie zarabiają, przynajmniej w przeważającej części przypadków. Otóż, liczą one po prostu na to, że po ukończeniu studiów wyższych absolwent zdobędzie dobrą pracę i zacznie zarabiać wysokie kwoty. Wówczas stanie się automatycznie cennym klientem dla banku, który może korzystać ze zdecydowanie większej ilości produktów bankowych niż dotychczas.

Wracając do tematu trzeba powiedzieć, że konto dla studenta nieco różni się od konta osobistego. Oczywiście oba produkty bankowe są produktami depozytowymi, które ułatwiają zarządzanie w sposób najbardziej racjonalny posiadanymi środkami finansowymi. Niemniej jednak, z reguły opłaty za konto studenckie będą niższe niż w przypadku zwyczajnych kont osobistych możemy się o tym sami przekonać patrząc na ranking kont studenckich. Nie jest tak w każdym banku, ale konto studenckie z zasady musi być bardzo tanie, albo po prostu bezpłatne, aby student zdecydował się je założyć. Takiemu klientowi zależy przede wszystkim na jak największych oszczędnościach. Nie zechce więc płacić za założenie czy utrzymywanie konta, nawet w zamian za dodatkowe profity, np. możliwość zaciągnięcia kredytu w koncie. Taką możliwość daje wiele konto osobistych w wersji standardowej.

Z kolei, konta studenckie mogą wiązać się z możliwością skorzystania z wielu atrakcyjnych rabatów przez klientów. Banki oferują bogatą gamę zniżek do sklepów, punktów usługowych, restauracji czy kin. Dla studenta jest to ważna wartość dodana, a już dla zwyczajnego klienta banku, spoza tej szczególnej grupy, być może nie będzie to miało większego znaczenia.

Jak widać, banki starają się w pewien sposób dopasować ofertę kont bankowych do potrzeb, możliwości i oczekiwań wybranych grup klientów. W grupach tych znajdują się także studenci. Minusem ich kont osobistych jest to, że zwykle mają one mocno okrojoną funkcjonalność. Nie pozwalają na zaciągnięcie kredytu gotówkowego czy mieszkaniowego na preferencyjnych warunkach, czy otrzymać od banku kartę kredytową. Inna sprawa, że zainteresowanie takimi produktami wśród większości studentów jest naprawdę znikome. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich banków, ale generalnie w taki sposób można w skrócie opisać różnice pomiędzy kontem osobistym a studenckim.

Stopka autorska: ranking kont studenckich – http://www.konta-studenckie.info/ranking-kont-studenckich/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz