Rusztowania elewacyjne – sposób na kryzys w budowlance

Chyba każdy właściciel firmy budowlanej wie, jak dużym wydatkiem są rusztowania elewacyjne. Do kosztu każdego remontu elewacji trzeba doliczyć nie tylko koszt amortyzacji rusztowań, ale także ich transport, montaż i składowanie w okresie kiedy nie jest prowadzony żaden remont. Dlatego coraz więcej firm – zarówno tych małych jak i większych, decyduje się na wynajem rusztowań.

Reklama

elewacja w czasie remontuMimo kryzysu i zapaści na rynku budowlanym, warto pomyśleć o rozwoju biznesu właśnie w tym kierunku. Jeżeli posiadamy rusztowania elewacyjne na własny użytek oraz kilku pracowników przeszkolonych w przygotowywaniu konstrukcji może okazać się, że wystarczy kilku klientów, aby nasz biznes był stabilny. Wynajem rusztowań może okazać się o wiele bardziej rentownym przedsięwzięciem niż prowadzenie usług budowlanych.

Po pierwsze możemy liczyć na długofalowe kontrakty, a to oznacza pewny zarobek. – firma, która wynajmie od nas rusztowania po raz pierwszy z dużym prawdopodobieństwem skorzysta z naszych usług przy kolejnych projektach. Remonty i ocieplenia elewacji to zlecenia na conajmniej kilka miesięcy, a w praktyce często – jeśli właściciel budynku otrzyma intratne zlecenie na powierzchnię reklamową na rusztowaniu – nawet na kilka lat.

Próg wejścia do branży wynajmu rusztowań jest wysoki, ale koszty prowadzenia takiego biznesu są minimalne. Wystarczy transport, magazyn i kilka osób, które będą zajmowały się montażem na zlecenie. To o wiele mniej ryzykowny i wymagający mniejszego nakładu biznes niż klasyczna działaność budowlana.

Mimo kryzysu firmy i wspólnoty mieszkaniowe wciąż inwestują w remonty, a przede wszystkim w ocieplenia elewacji – to jedna z tych inwestycji, które zwracają im się bardzo szybko. Po latach zaniedbań i fuszerki budowlanej pozostało dużo do naprawy i wygląda na to, że zapotrzebowanie na rusztowania elewacyjne będzie w najgorszym wypadku utrzymywać się na stałym poziomie. Coraz więcej osób będzie także decydować się na samodzielne przeprowadzanie remontu zamiast zlecanie go firmom – a to pewni klienci na wynajem rusztowań.

Jeżeli chcemy teraz rozpocząć prowadzenie biznesu “rusztowaniowego” to trafiliśmy na idealny moment – producenci obniżają ceny, a firmy budowlane chętnie pozbywają się własnych rusztowań elewacyjnych, żeby nie czekań na amortyzację i zapewnić sobie przypływ gotówki. Nietrudno więc trafić na okazję rozpoczęcia biznesu niskim kosztem.

Oczywiście sam pomysł na wynajem rusztowań elewacyjnych nie jest jeszcze gwarantem sukcesu, bo trzeba pomyśleć jeszcze o dotarciu do potencjalnych klientów. Ale takie przebranżowienie się na rusztowania to świetny pomysł na przykład dla właścicieli firm budowlanych, którzy nie powinni mieć z tym problemów.

Stopka autorska: rusztowania elewacyjne – http://mazbud-rusztowania.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz