Rynek mieszkaniowy w Gdańsku

Gdańsk to jedno z największych miast w Polsce, które z roku na rok coraz bardziej się rozrasta. Nie dziwi nikogo ten fakt, gdyż coraz więcej ludzi przybywa tutaj w poszukiwaniu pracy. Przyjrzymy się z bliska, jak kształtuje się rynek nieruchomości w Gdańsku, gdzie warto zakupić mieszkanie.

Reklama

mieszkania w GdańskuPrzede wszystkim Gdańsk podzielony jest na kilka dzielnic, w których to albo panuje kompletny zastój jeżeli chodzi o rynek nieruchomości i nowe inwestycje. Lub jest wręcz przeciwnie, są tereny gdzie deweloperzy walczą o każdy skrawek ziemi.
Mieszkania w Gdańsku najlepiej sprzedają się w dzielnicach południowych, w miejscach gdzie powstają lub niebawem powstaną inwestycje, które znacząco poprawią komunikację w tych częściach. Mieszkania w Gdańsku w takich dzielnicach jak Ujeścisko czy Łostowice są coraz droższe. Przed wszystkim dzięki wieloletniemu planowi rozwoju komunikacji, w miejscach tych powstaną nowe drogi, czy nowe linie tramwajowe.

W Gdańsku są jednak miejsca, gdzie nowe mieszkania nie powstają, można śmiało powiedzieć iż istnieją dzielnice, które deweloperzy omijają szerokim łukiem, co nie może dziwić, z uwagi na otoczkę owych dzielnic. Przeróbka czy Orunia to dzielnice, gdzie nikt o zdrowych zmysłach nie zakupiłby mieszkania, nawet za niską cenę. W dzielnicach tych nie żyje się bezpiecznie, stoi wiele budynków, które czasy świetności miały w okresie Wolnego Miasta Gdańsk, dlatego też, nikt nawet nie próbuje analizować możliwości postawienia tam nowego osiedla.

Oczywiście, oprócz osób, które przyjechały do Gdańska szukać pracy, a przy okazji zakupiły mieszkania, istnieje spora grupa gdańszczan, która wręcz przeciwnie, ucieka z tego miasta. Okoliczne liczne gminy takie jak Kolbudy czy Żukowo, przeżywają prawdziwy boom jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców. Wynika to z kilku prostych faktów. Przede wszystkim ziemia, pod zabudowę jednorodzinną, jest o wiele tańsza niż w grodzie Neptuna. Dodatkowo jeżeli weźmiemy pod uwagę obecny układ komunikacyjny, to dojazd z Kolbud czy Żukowa, do centrum Gdańska zajmuje w chwili obecnej tyle samo czasu, co podróż w peryferyjnych dzielnic Gdańska.

Stopka autorska: Mieszkania w Gdańsku – http://www.hokejowa.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz