Samochodziki Hot Wheels vs pojazdy Siku

samochodzikSamochodziki to ulubione zabawki każdego chłopca. Każdy fan i kolekcjoner zetknął się z modelami Hot Wheels i Siku. Obie marki zabawek produkowane są przez gigantów. Hot Wheels produkuje firma Mattel, mająca w swojej ofercie sławną lalkę Barbie. Hot Wheels to autka z tradycją, pierwsze modele powstały w latach 60’. Siku to produkt europejski, również produkowane są od parędziesięciu lat. Obie firmy mają inne podejście do samochodzików. Hot Wheelsy mają bardzo szalone i powykręcane wzornictwo. Te autka są wręcz szalone. Siku to wierne kopie prawdziwych pojazdów. Tutaj jest położony nacisk na maszyny rolnicze. Można zaryzykować że Hot Wheelsy są bardziej cenione przez młodszych fanów motoryzacji, a modele Siku są gratką dla kolekcjonerów. Hot Wheels są nieco bardziej innowacyjne. Na specjalną uwagę zasługują Autokolorowańce – pojazdy wykonane w technce Colour Memory.

Reklama

Samochodziki te zmieniają swój kolor pod wpływem cieplej wody, natomiast zimna woda odwraca kolor do poprzedniego. Autka zachowują swoje naturalne kolory w temperaturze pokojowej. Siku tego nie ma. Za to w ofercie więcej samochodzików ma otwierane drzwiczki. Niemiecki producent ma też w ofercie samochody na radio.

Samochodziki są pakowane na kilka sposobów. Można je kupić pojedynczo, w 3 pakach i 5 pakach. Są też tory po których można się ścigać tymi autkami, garaże warsztaty – wszystko co potrzebne małym kierowcą. Auta są starannie wykonane, pokryte są wytrzymałą farbą, która wytrzymuje karkołomne wyczyny dzieci podczas zabawy. Podsumowując. Te samochodziki to coś więcej niż tylko zabawki.

Stopka autorska: Siku – http://www.radosc-dziecka.pl/sklep.html?page=shop.browse&category_id=87

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz