Samodzielne tworzenie stron internetowych

Od wielu lat obserwujemy znaczący przyrost ludzi korzystających z internetu. Internet stał się źródłem informacji i szybkiej wymiany danych. Na stronach internetowych możemy znaleźć przeróżne informację ogólnie rzecz biorąc wszystko czego nam trzeba. Pamiętajmy jednak, że internet wiąże się także z ryzykiem. Szkodliwe działanie złośliwego oprogramowania które możemy spotkać praktycznie w każdym miejscu, warto się więc dobrze zabezpieczyć korzystając z pakietów antywirusowych co skutecznie pomoże nam blokować szkodniki.

Strony internetowe to działka profesjonalistów, jednak nie trzeba się tym zbytnio przejmować, można samemu stworzyć stronę internetową, może na samym początku nie będzie ona tak bardzo funkcjonalna i estetyczna jak te wykonywane przez specjalne studio reklamy, studio graficzne czy agencje reklamową. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż za naprawdę niewielkie pieniążki dostaniemy od profesjonalistów solidną i profesjonalną stronę internetową która może nam służyć przez lata, jeśli jednak chcemy czegoś się nauczyć oraz masz ambicję aby tworzyć własne strony internetowe musisz zaopatrzyć się w parę niezbędnych elementów.

Reklama

Na samym początku program graficzny, wielu korzysta z darmowych pakietów graficznych, typu GIMP. Można spokojnie w nim tworzyć strony internetowe. Ja jednak proponuję tym trochę bardziej zamożniejszym, aby zainwestowali w profesjonalny program o nazwie Photoshop. Jest to program do obórki i edycji grafiki w którym możemy tworzyć w pełni profesjonalne strony internetowe. Photoshop w wersji dla studenta kosztuje mniej więcej 1000zł, jest to dość pokaźna kwota pieniążków, jednak za tą kwotę dostaniemy kilkadziesiąt płatnych czcionek, program, darmowe kursy i potężne narzędzie do grafiki, licencja na tą wersje oprogramowania jest taka jak na tą płatną nie dla studenta, czyli możemy używać do celów komercyjnych, jeżeli ktoś chciałby sprzedawać swoje szablony. Na tym zakończymy dzisiejszy artykuł, w następnej części opiszemy proces powstawania stron!

Stopka autorska: Strony internetowe – http://designgraf.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz